اخبار

خسارت ۱۳ تریلیون دلاری کرونا به اقتصاد جهانی / ۲۷ میلیون نفر دیگر فقیر می‌شوند

، به نقل از راشاتودی؛ یک نشریه ژاپنی در گزارشی به تبعات اقتصادی کرونا برای جهان پرداخته و نوشته است: تاکنون ده‌ها تریلیون دلار تعهد مالی برای دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در نتیجه شیوع کرونا در جهان برای حمایت از اقتصاد و کسب‌وکارها ایجاد شده است و آن‌طور که برآوردهای صورت گرفته از مدل‌سنجی شیوع کرونا نشان می‌دهد، خسارتی که کرونا تاکنون به اقتصاد جهانی وارد کرده است رقمی حدود ۱۳ تریلیون دلار تخمین زده می‌شود که این رقم شامل بسته اخیر ۹۰۰ میلیارد دلاری آمریکا نیز می‌شود که هفته گذشته در کنگره آمریکا به تصویب رسید.

انتظار می‌رود که کماکان بسته های محرک جدیدی در نقاط مختلف جهان اجرایی شود که در نتیجه آن‌ها بدهی جهانی به شدت افزایشی شود. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند مجمع بدهی‌های امسال ۲۵ درصد بیشتر از کل تولید ناخالص داخلی جهان باشد. اکنون حدود ۷۸ میلیون نفر در جهان به کرونا مبتلا شده‌اند که در این بین بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر، جان خود را از دست داده‌اند. آمریکا اکنون اصلی‌ترین کانون درگیر با کرونا در جهان می‌شود و پس از آن نیز برزیل، هند و مکزیک قرار دارند.

موفقیت تامین مالی 30هزار میلیارد ریالی فولاد مبارکه از مسیر بورس کالا- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

اکنون بسیاری از نهادهای بین‌المللی نسبت به شرایط وخیم اقتصادی جهان هشدار داده و گفته‌اند وضعیت تا پایان امسال به وضعیت پیش از شیوع کرونا باز نخواهد گشت. سازمان ملل پیش‌بینی کرده است با توجه به رکود فراگیر حاکم بر اقتصادهای بزرگ، متوسط رشد اقتصادی امسال جهان به منفی ۵.۶ درصد برسد. این نهاد بین‌المللی همچنین هشدار داده است که در نتیجه شیوع کرونا حدود ۲۷ میلیون نفر دیگر به وضعت فقر مطلق برسند. با تداوم رویه کنونی پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۳۰ حدود یک میلیارد نفر در جهان در فقر زندگی کنند.

 

منبع: ایسنا

افزایش اقبال صنایع به بورس کالا و جذب مواد اولیه به بخش تولید- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + 20 =

دکمه بازگشت به بالا