اخبار ارز دیجیتال

خالق ترون به دنبال خرید میلیاردها دلار رمزارز FTX؛ خطر فروش گسترده رفع شد؟

خالق ترون به دنبال خرید میلیاردها دلار رمزارز FTX؛ خطر فروش گسترده رفع شد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جاستین سان، بنیان‌گذار ترون، به تمایل خود برای خرید توکن‌ها و دارایی‌هایی که متعلق به صرافی ورشکسته FTX هستند، اشاره کرده است. به گفته سان، او این پیشنهاد را به عنوان راهی برای کاهش تأثیر فروش ذخایر FTX بر اکوسیستم گسترده‌تر رمزارزها در نظر می‌گیرد.

پرونده اخیر دادگاه که برای جلسه طلبکاران آماده شده، نشان می‌دهد که دارایی‌های صرافی‌های تحت نظر، تقریباً 7 میلیارد دلار است. این وجوه شامل یک سبد رمزارزی 3.4 میلیارد دلاری است که تقریباً 1.2 میلیارد دلار آن، از توکن‌های سولانا (SOL) تشکیل می‌شود. معلوم شد که این توکن‌های SOL بزرگ‌ترین ذخایر رمزارزی FTX هستند و بسیاری از اعضای جامعه کریپتو نگرانند که در صورت فروش گسترده، سرنوشت این دارایی دیجیتال چه خواهد شد.

علاوه بر این، بایگانی‌ها نشان می‌دهند که این شرکت رمزارزی ۵۶۰ میلیون دلار اضافی در بیت‌کوین (BTC) و ۱۹۲ میلیون دلار در اتریوم (ETH) دارد.

Ramzarz۱۰۰ هزار شیبا رایگان!
ثبت نام در آبان تتر رو کامل کن و ۱۰۰ هزار شیبا جایزه بگیر!
شروع کن


همچنین، FTX دارای 38 ملک در باهاما است که ارزش همه آنها 199 میلیون دلار ارزیابی شده‌ است. شایان ذکر است که این شرکت رمزارزی قبل از اینکه تقریباً یک سال پیش ورشکسته شود، در باهاما مستقر بود و در آن زمان تازه شروع به ثبت در آنتیگوا و باربودا کرده بود.

به طور مشخص، 15 مورد از این املاک در باهاما با نام Albany Marina Residences هستند و ارزش آنها 151 میلیون دلار است و همچنین 5 ملک دیگر، 34 میلیون دلار قیمت دارند.

علاوه بر این دارایی‌ها، فاش شد که 46 مدیر FTX از جمله سام بنکمن-فرید، نیشاد سینگ، زیکسائو گری وانگ و کارولین الیسون، پول نقد، ارز دیجیتال، سهام و املاک و مستغلات به ارزش حدود 2.2 میلیارد دلار دریافت کرده‌اند.

علاوه بر این، بر اساس این پرونده، از سال گذشته که صرافی FTX برای حمایت از ورشکستگی و همچنین انحلال دارایی‌هایش اقدام کرد، تقریباً 2.6 میلیارد دلار پول نقد تضمین شده است. اگرچه تراکنش‌های مالی FTX آسیب بزرگ آن بود، اما جاستین سان نیز عاری از مشکل نیست.

تراکنش‌های مالی که تسلط سان بر صرافی هوبی را مخفی کرد، تا به امروز بحث‌برانگیز باقی مانده است. گذشته از اینکه آیا او سرمایه‌ای برای خریدن دارایی‌های پنهان FTX را دارد یا نه، پیشنهاد قیمت او یک چیز است و تأمین مجوز نظارتی چیزی است که صنعت اکنون باید به شدت مراقب آن باشد.

منبع

با کاهش قیمت بیت کوین، تعداد آدرس‌های در ضرر به ۱۷.۵ میلیون آدرس رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا