اخبار ارز دیجیتال

جستجوی ۷،۵۰۰ بیت کوین در بین زباله‌ها! – ارز دیجیتال نیوز

جستجوی ۷،۵۰۰ بیت کوین در بین زباله‌ها! – ارز دیجیتال نیوز

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جیمز هاولز، شهروند بریتانیایی که در سال 2013 یک هارد دیسک حاوی تقریباً 7500 بیت‌کوین را به اشتباه دور انداخته بود، ظاهراً شروع به بررسی همکاری ربات‌ها و انسان‌ها برای بازیابی رمزارزهای خود از محل دفن زباله‌های محلی کرده است.
هاولز یک ایده 11 میلیون دلاری برای پیدا کردن و بازیابی هارد دیسک گمشده‌ خود ارائه کرده که ممکن است با حدود 110 هزار تن زباله احاطه شده باشد. این پیشنهاد که از سوی چند سرمایه‌گذار حمایت شده، شامل افراد، سگ‌های رباتی و ماشین‌هایی است که زباله‌ها را تا سه سال جمع‌آوری و مرتب کنند تا بیت‌کوین‌های گم‌شده پیدا شوند، البته نسخه دیگری از طرح هاولز وجود دارد که 6 میلیون دلار هزینه داشته و 18 ماه طول خواهد کشید.
بسیاری از کاربران کریپتو، اقدامات هاولز را به عنوان یک مثال خوب از اهمیت ردیابی دارایی خود، درباره کلیدهای خصوصی یا یک کیف پول سخت‌افزاری، عنوان می‌کنند.
شورای شهر نیوپورت، نهاد دولتی مسئول نظارت بر عملیات دفن زباله که ظاهراً حاوی هارد دیسک گمشده است، ایده‌های قبلی هاولز برای بازیابی دستگاه را رد کرده است. در این باره، گزارشی از ژانویه 2021 زمانی که قیمت بیت کوین بیش از 30 هزار دلار بود نشان می‌دهد که هاولز حتی تا 25 درصد از ارزش ارز از دست رفته را به عنوان کمک مالی به شهر پیشنهاد کرده است.
یکی از نمایندگان شورا گفت:

هیچ نشانه‌ای از صحت ادعا آقای هاولز وجود ندارد که به ما ارائه دهد و پیشنهادات او خطر زیست محیطی قابل‌توجهی دارد که ما نمی‌توانیم آن را بپذیریم.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان

فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

ارزش 7500 بیت کوین تقریباً 163 میلیون دلار است. طبق گزارش‌ها، هاولز در صورت تایید و اجرای موفقیت‌آمیز طرح خود، می‌تواند تقریباً 30 درصد از بیت کوین‌ها را بدست آورد و مابقی به تیم بازیابی، سرمایه‌گذاران و 150 هزار شهروند ساکن نیوپورت اختصاص خواهد یافت.
در همین راستا، لازم به ذکر است که برخی از کارشناسان با بازیابی رمزارزهای گم‌شده یا فراموش‌شده به ارزش میلیون‌ها دلار، مشهور شده‌اند. به عنوان مثال، در آگوست 2021، سرویس بازیابی کیف پول KeychainX گزارش داد که به یک کیف پول شش ساله حاوی 10 میلیون دوج‌کوین دسترسی پیدا کرده که در آن زمان تقریباً 3 میلیون دلار ارزش داشت. جو گراند، مهندس کامپیوتر و هکر سخت افزار نیز در ژانویه بیش از 2 میلیون دلار را از یک کیف پول سخت افزاری Trezor One بازیابی کرد.

منبع کوین تلگراف

منبع

نظرسنجی فایندر: قیمت کاردانو در سال ۲۰۳۰، به ۵۸ دلار می‌رسد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا