اخبار

جزئیات آخرین تغییر قیمت‌ها در بازار طلا و سکه / قیمت طلا و دلار امروز ۹۹/۲/۱

[ad_1]

به گزارش بورس سیگنال، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار در پی طرح آمریکا برای بازگشایی اقتصاد خود به پایین‌ترین حد در یک هفته اخیر نزول کرد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل فوری در بازار سنگاپور با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۶۷۹ دلار و ۹۵ سنت رسید در حالی که در زمان گشایش بازار در پایین‌ترین حد از ۹ آوریل بود. بهای معاملات این بازار روز جمعه تحت تاثیر تصمیم آمریکا برای بازگشایی زودتر از حد انتظار اقتصادش، حدود دو درصد سقوط کرده بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۶۹۵ دلار و ۲۰ سنت رسید.

مایکل مک کارتی، استراتژیست ارشد در شرکت سی‌ام‌سی مارکتس در این باره گفت: کمرنگ شدن خوشبینی به چشم‌انداز رشد اقتصادی، عاملی است که معمولا از رشد قیمت طلا پشتیبانی می‌کند اما در حال حاضر چنین اتفاقی نیافتاده که ممکن است به دلیل قوی‌تر شدن دلار باشد که حرکت چشمگیری نداشته اما ارزش آن بالاتر رفته است.

دلار که دارایی امن جایگزین طلا به شمار می‌رود، از آماده شدن سرمایه‌گذاران برای شنیدن اخبار وخیم‌تر مربوط به شیوع ویروس کرونا و آماده شدن محتاطانه دولت‌های سراسر جهان برای بازگشایی اقتصادشان، سود برد.

در آمریکا، فرمانداران ایالت‌هایی که بیشترین آلودگی به کرونا را داشته‌اند با دونالد ترامپ، رییس‌جمهور این کشور بر سر ادعایش درباره کافی بودن تست‌های کرونا و بازگشایی سریع‌تر اقتصاد اختلاف نظر دارند و همزمان اعتراضات بیشتری علیه تمدید محدودیت‌های رفت و آمد در دست برنامه‌ریزی است.

بر اساس گزارش رویترز، شمار موارد جهانی ابتلا به ویروس کرونا از مرز دو میلیون و ۳۰۰ هزار نفر گذشته و شمار جان باختگان به ۱۵۹ هزار و ۸۱۸ نفر رسیده است.

در آستانه هفته‌ای که طی آن آمار اقتصادی و گزارش درآمدهای مالی شرکت‌ها منتشر می‌شود، بازارهای سهام آسیایی شروع محتاطانه‌ای داشتند.

شرکت خدمات معاملاتی MKS PAMP در یادداشتی اعلام کرد از نظر فنی طلا در معاملات روز جاری بازار سنگاپور حمایت در سطح ۱۶۷۰ دلار را تست کرد و سطح حمایت بعدی در ۱۶۵۰ دلار قرار دارد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۲۰۶ دلار و ۱۲ سنت صعود کرد. هر اونس پلاتین ثابت بود و در ۷۷۵ دلار و ۴۱ سنت ایستاد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، ۱۵ دلار و ۲۲ سنت معامله شد.

بر اساس گزارش بورس سیگنال، قیمت دلار در بازار آزاد امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ساعت ۱۸ با ۲ تومان کاهش نسبت به روز گذشته، ۱۵،۲۵۷ تومان معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم، ۱۵ هزار و ۲۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۵ هزار و ۱۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار آزاد امروز دوشنبه ۱ اردیبهشت ساعت ۱۸ با ۳ تومان کاهش نسبت به روز قبل، ۱۶،۶۵۴ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۶ هزار و ۵۵۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم شش میلیون و ۲۵ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید شش میلیون و ۲۴۳ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه تمام نسبت به دیروز افزایش یافته است.

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۶۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، ۳ میلیون و ۱۶۱ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب یک میلیون و ۸۷۲ هزار تومان و ۹۸۰ هزار تومان است.

[ad_2]

پایتخت ۷ و ۸ ساخته می‌شود؟
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا