اخبار ارز دیجیتال

جریان مسدود شدن برخی حساب‌های بانکی چیست؟ معاون فرهنگی پلیس فتا توضیح می‌دهد

جریان مسدود شدن برخی حساب‌های بانکی چیست؟ معاون فرهنگی پلیس فتا توضیح می‌دهد

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا با تاکید بر اینکه چیزی به عنوان اجاره کارت بانکی نداریم، هشدار داد اگر کسی کارت بانکی‌اش را اجاره می‌دهد مطئمن باشد که از کارت وی برای مقاصد مجرمانه استفاده شده و اولین کسی که مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد مالک حساب است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از ایلنا، سرهنگ رامین پاشایی معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا درباره انسداد و غیرفعال شدن برخی از حساب‌ها گفت در حال حاضر هماهنگی خوبی بین پلیس فتا، قوه قضاییه و بانک مرکزی برای برخورد با سوءاستفاده از حساب‌های بانکی ایجاد شده است.

وی با اشاره به انواع کلاهبرداری‌های اینترنتی ادامه داد:

ما با پدیده‌ای به نام اجاره کارت بانکی روبرو بودیم، این کار آفتی بود که امنیت روانی و اقتصادی جامعه را تهدید می‌کند. بیش از ۹۰٪ کارت‌هایی که اجاره داده می‌شود برای مقاصد مجرمانه از جمله شرط‌بندی و قمار، کلاهبرداری در حوزه رمز ارز، کلاهبرداری در حوزه خرید و فروش آنلاین است. بیشتر فروشگاه‌های اینترنتی که اقدام به کلاهبرداری می‌کنند اغلب از کارت‌های اجاره‌ای استفاده می‌کنند.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فتا فراجا با اشاره به هماهنگی بین پلیس فتا قوه قضاییه و بانک مرکزی گفت با هماهنگی ایجاد شده بین این دستگاه‌ها به سرعت این افراد مجرم شناسایی می‌شوند و با هماهنگی مرجع قضایی و پلیس فتا و همکاری بانک مرکزی این حساب‌ها مسدود می‌شود. سرهنگ پاشایی خاطرنشان کرد:

در برخی از موارد که فرد مبادرت به اجاره کارت بانک کرده؛ در صورتی که محرز شود این کار با اطلاع شخص و عمدا صورت گرفته و سرقت حساب انجام نشده است، تمام حساب‌های این شخص برای جلوگیری از این اقدام مجرمانه مسدود می‌شود.

وی گفت نوع دیگری از کلاهبرداری‌ها به این صورت است که حجم وسیعی از پرونده‌های کلاهبرداری به ما داده می‌شود. با بررسی حساب ها متوجه شدیم که اطلاعات حساب فرد یا افرادی هک و سرقت شده و مبالغی پول به این حساب وارد و برداشت می‌شود. البته ممکن است فرد متوجه این موضوع هم نشود. ما با شکایتی که صورت می‌گیرد و شناسایی این حساب‌ها بلافاصله حساب را مسدود می‌کنیم.

همواره تاکید می‌شود که از ارائه اطلاعات شخصی خود به دیگران خودداری کنید. کلاهبرداران با استفاده از اطلاعات شما حساب کاربری در صرافی‌های داخلی و بین المللی باز می‌کنند و بدین ترتیب بدون آگاهی شخص، اقدامات مجرمانه انجام داده می‌شود. همچنین استفاده از اطلاعات سایر افراد برای افتتاح حساب نیز عواقب بدتری دارد. در صورتی که پیشنهاد احراز هویت در صرافی‌های رمزارز، به خصوص صرافی بایننس به شما ارائه شد، (که در آن با استفاده از اطلاعات افراد دیگر احرا هویت صورت می‌گیرد) از قبول این پیشنهاد خودداری کنید. کلاهبرداران با استفاده از همان اطلاعات، بعدا کنترل حساب کاربری شما را به دست گرفته و دارایی شما را برای خود انتقال می‌دهند.

منبع

ایلان ماسک: هرگز مردم را به سرمایه‌گذاری در رمزارزها تشویق نکرده‌ام | بورس سیگنال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا