اخبار ارز دیجیتال

ثروتمندان روسیه در حال نقد کردن میلیاردها دلار بیت کوین در دبی هستند

ثروتمندان روسیه در حال نقد کردن میلیاردها دلار بیت کوین در دبی هستند

با تنگ‌شدن حلقه تحریم‌ کشورهای G7 دور روسیه، ثروتمندان روس به سرعت به دنبال راهی برای نقد کردن ذخیره بیت‌کوین خود در دبی هستند تا شاید بتوانند از چشم آژانس‌های مالی ناظر دور بمانند.

به گزارش میهن بلاکچین وبه نقل از زی‌کریپتو، منابع آشنا با بازار دبی از موج درخواست‌های روس‌ها برای نقد کردن بیت‌کوین‌ خود و سرمایه‌گذاری درآمد حاصله در بازار املاک دبی یا دریافت پول نقد، خبر داده‌اند.

بیشتر کشورهای حاشیه خلیج فارس به دلیل بی‌طرفی در نزاع میان روسیه و اوکراین و رویکرد آنها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی، می‌توانند پناهگاه مناسبی برای ثروت الیگارشی روسیه باشند. دبی، که بزرگترین و پذیراترین شهر در منطقه است، هدف روس‌های ثروتمند بوده است، چون‌که آنها می‌توانند دارایی‌های دیجیتال خود را به راحتی با سایر دارایی‌ها از جمله املاک و دارایی‌های منقول مبادله کنند.

مدیر عامل یکی از شرکت‌های رمز ارز مستقر در دبی که نخواست نامش فاش شود، اظهار داشت که شرکت آنها زیر سیل درخواست‌ها از سوی کارگزاران سوئیسی برای نقد کردن میلیاردها دلار بیت‌کوین قرار دارد. مشتریانی که کارگزارهای سوئیسی نماینده آن‌ها هستند، نگرانند سوئیس دارایی‌های آنها را مسدود کند. این فرد در ادامه گفت:

یکی از مشتریان که از طریق کارگزار خود با ما تماس گرفت می‌خواست ۱۲۵٬۰۰۰ BTC را نقد کند. من تعجب‌زده در پاسخ به او گفتم «این تعداد بیت‌کوین معادل ۶ میلیارد دلار است!». آن‌ها در جواب گفتند «بله، ما می‌خواهیم این مبلغ را به یک شرکت استرالیایی بفرستیم».

نماینده ناظر مالی سوئیس، اعلام کرده بود که تحریم‌های مالی اعمال‌شده علیه شهروندان روسیه، در این کشور، دارایی‌های رمزارزی آنها را نیز شامل می‌شود.

همچنین یکی از شرکت‌های کارگزاری املاک که از خدمات یک شرکت کریپتویی برای تجارت با مشتریانی که به پرداخت با رمزارز تمایل دارند استفاده می‌کند، سناریوی مشابهی را گزارش کرد. یکی از منابع داخلی این شرکت اظهار داشت:

ما شاهد آمدن تعداد زیادی شهروندان روسیه و حتی بلاروس‌ به دبی بوده‌ایم. آن‌ها هرچه را که می‌توانستند با خود آورده‌اند، از جمله رمزارزها.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =

دکمه بازگشت به بالا