اخبار

ثبت‌نام 1.5میلیون نفر در صندوق واسطه‌گری یکم/ بسته 17هزارتومانی را 10هزار تومان بخرید- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، عباس معمارنژاد در گفتگوی ویژه خبری با بیان این‌که پذیره‌نویسی صندوق واسطه‌گری یکم نیازی به کد بورسی ندارد افزود: مهمترین هدف صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعریف‌شده از سوی دولت در سال 99 مردمی کردن اقتصاد و ایجاد منفعت آحاد جامعه از رشد بازار سرمایه کشور است.

او ادامه داد: به‌خلاف این گفته که دولت برای جبران کسری بودجه اقدام به راه‌اندازی چنین صندوق‌هایی کرده جبران کسری بودجه دولت انگیزه 5 یا ششم راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری و واگذاری دارایی‌های دولت است.

معمارنژاد تصریح کرد: اولین ویژگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعریف‌شده دولت را می‌توان مرکب بودن از چند سهم و به‌تبع آن ریسک پایین عنوان کرد.

او تخفیف 20درصدی صندوق معاملاتی یکم را دیگر نکته قابل ملاحظه در سرمایه‌گذاری عنوان کرد و افزود: طبق برآوردهای اولیه این صندوق حدود 70 درصد سودآوری اولیه را شامل می‌شود زیرا طبق معاملات روز سهام‌های موجود در صندوق یکم ارزش واقعی این صندوق حدود 29 هزار میلیارد تومان می‌باشد. نکته دیگر اینکه این صندوق از بازارگردانی خوبی برخوردار است. تاکنون حدود یک و نیم میلیون نفر اقدام به پذیره‌نویسی در این صندوق کرده‌اند.

معمارنژاد به موضوع جذاب‌سازی عرضه صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد و افزود: کوتاه شدن مدت خواب 2 ماه صندوق یکم به 1 ماه و این‌که خریداران می‌توانند پس از یک ماه دارایی خود را بفروشند یکی از موارد جذاب برای خرید این صندوق محسوب می‌شود.

او ادامه داد: نظر به جذابیت سرمایه‌گذاری در صندوق واسطه‌گری یکم، صندوق بازنشستگی کشوری طی اطلاعیه‌ای برای هر بازنشسته‌ای که قصد مشارکت در این سرمایه‌گذاری داشته باشد یک میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته است.

 معمارنژاد تصریح کرد: پیرو اقدام مثبت صندوق بازنشستگی کشور، صندوق بازنشستگی بانک‌ها هم برای بازنشستگان خود تسهیلات 1میلیون‌تومانی در نظر گرفته است.

او ادامه داد: برای پذیره‌نویسی صندوق واسطه‌گری یکم نیازی به کد بورس نیست و مردم می‌توانند فقط با کد ملی و مراجعه به شعب برخی بانک‌ها و یا تریدرهای کارگزاری‌های سراسر کشور پذیره‌نویسی را انجام دهند. هر ایرانی که حتی یک روز از تولدش گذشته باشد و دارای کد ملی باشد می‌تواند پذیره‌نویسی را انجام دهد.

سرپرستان خانوار هم می‌توانند برای فرزند یا همسر خود اقدام به پذیره‌نویسی و خرید نمایند اما برای انجام معاملات آینده این صندوق در تابلوی بورس اوراق بهادار دارا بودن کد بورسی الزامی است.

 معمارنژاد با بیان اینکه هر 10 هزار تومان از محتویات این صندوق به‌قیمت روز بازار حدوداً 17 هزار تومان می‌ارزد ادامه داد: سهم‌های درون صندوق واسطه‌گری یکم در حال حاضر در بازار با قیمت بیشتری عرضه می‌شود و با توجه به پایین بودن ریسک صندوق‌ها در سراسر دنیا خرید صندوق واسطه‌گری یکم کاملاً توجیه اقتصادی دارد.

+

تدوین طرح اجاره‌داری حرفه‌ای با تعیین سقف مجاز افزایش اجاره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا