اخبار اقتصادی

تولید محصولات دیم کشاورزی 30 درصد افزایش یافت- اخبار کشاورزی – | “”

تولید محصولات دیم کشاورزی 30 درصد افزایش یافت- اخبار کشاورزی – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی مظفر روستایی روز دوشنبه در کارگاه آموزشی بهزراعی محصولات زراعی دیم (طرح جهش تولید در دیمزارها) در قزوین با اشاره به رشد 30 درصدی تولید محصولات دیم طی یکسال اخیر اظهار داشت: این اتفاق در حالی رقم خورده که با خشکسالی شدیدی روبه رو بوده‌ایم که نشان می‌دهد در صورت استفاده از دانش نوین می توانیم به دستاوردهای خوبی دست یابیم.

این مسوول گفت: با اتکا به توصیه‌های فنی و به کارگیری ارقام جدید در مزارع می‌توانیم در حوزه دیم به کشت پایدار دست یابیم.

روستایی با بیان این که قزوین از استان‌های با ظرفیت بالای کشور در کشت و تولید محصولات دیم به ویژه حبوبات و گندم است، گفت: ارقام جدید بذر گندم سال آینده با هدف افزایش چند برابری تولید در دیمزارهای استان قزوین کشت خواهد شد.

رییس موسسه تحقیقات دیم کشور همچنین خاطرنشان کرد: رسالت موسسه تحقیقات دیم این است تا با تحقیقات و مطالعه در دیمزارهای کشور و استفاده از روش‌های علمی میزان تولیدات دیم کشور را پایدار کند.

این مسوول تصریح کرد: موسسه تحقیقات دیم کشور در خصوص تامین بذر پایه های مورد نیاز ارقام در دیمزارهای کشور، تهیه و اجرای دستور العمل‌های کاشت، داشت و برداشت و ایجاد جایگاه‌های فناوری ترویجی در مناطق مختلف اقلیمی با سایر استان‌ها همکاری می کند.

در پایان این کارگاه آموزشی، بذور پایه ارقام جدید در داخل استان، شرکت‌های بذری فعال استان، استفاده از انگیزه تولید بذر در شرایط آبیاری مطمئن و کشت پایلوت حبوبات پاییزه در استان مورد ارزیابی و بحث کارشناسی قرار گرفت.

گفتنی است؛ سطح زیر کشت گندم دیم در استان قزوین 110 هزار هکتار است.

انتهای پیام/

منبع

ذخایر آب سدهای کشور به مرز 27 میلیارد مترمکعب رسید- اخبار نفت و انرژی - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

دکمه بازگشت به بالا