اخبار

توضیحات وزارت بهداشت درباره تزریق واکسن به مدیران شهری

، سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت در جریان سفریک روزه به بابل گفت: مدیران با نام کسانی دیگر واکسن دریافت کرده بودند و اشکالی از سوی وزارت بهداشت در آبادان نبوده است.

لاری درباره نظارت بر تزریق واکسن گفت: در تزریق واکسن به کادر بهداشتی و درمانی به دلیل آنکه جزو کادر ما محسوب می‌شوند، از افراد شناخت داریم و احراز هویت می‌کنیم، اما وقتی از سوی سازمانی لیست ارائه می‌شود، آن سازمان خاص در قبال دریافت واکسن مسئولیت دارند.

لاری  تصریح کرد: در حال حاضر با توجه به مسائل پیش آمده، در تزریق واکسن حساسیت بیشتری اعمال می‌شود و کد‌های ملی افراد رصد می‌شود.

آمریکا تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کرد

سخنگوی وزارت بهداشت درباره تزریق خارج از برنامه واکسن در علی آباد کتول استان گلستان نیز گفت: در این شهر ۲۳ پاکبان برای تزریق واکسن معرفی شده بودند که سه پاکبان عنوان کردند واکسن تزریق نمی‌کنیم.

او ادامه داد: در این صورت اگر واکسن دور ریخته می‌شد، حیف و میل بیت المال محسوب می‌شود و اگر واکسن پاکبانان را به کادر درمان تزریق می‌کردند، عنوان می‌شد که سهمیه پاکبانان را جای دیگر تزریق کردند و در آنجا واکسن به مسئول پاکبانان و راننده تزریق شد.

واکسن پولی نداریم

او یادآور شد: در حال حاضر جایی در کشور که واکسن پولی به مردم تزریق کند، وجود ندارد و همه افراد گروه هدف به ترتیب و به صورت رایگان واکسینه می‌شوند.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره واکسن‌های ایرانی گفت: واکسن‌های پاستور و رازی به مرحله سوم کارآزمایی بالینی رفته است.

او بابیان اینکه در حال حاضر فروش واکسن به دولت‌ها انجام می‌شود، گفت: در حال حاضر استثنایی برای تزریق واکسن بین پولدار‌ها و بی پول‌ها وجود ندارد و طبق برنامه و سند انجام می‌شود.

 لاری با اظهار اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد واکسن در اختیار هفت تا هشت کشور قرار دارد، گفت: عدالت جهانی در توزیع واکسن وجود ندارد.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره عوارض واکسن با بیان اینکه پیامد‌های انواع واکسن‌ها به دستور وزیر بهداشت در حال بررسی است، گفت: تاکنون هیچ مشکلی گزارش نشده است و هر واکسنی که توزیع می‌شود، عوارض آن نیز بیان می‌شود و تزریق واکسن احتمال مرگ را به صفر می‌رساند.

لاری با بیان اینکه همه توان کشور براین است که واکسن داخلی تولید شود، گفت: ما جزو معدود کشور‌هایی هستیم که در حال تولید واکسن هستیم و تولید واکسن برکت از جمله آن است و اوایل تیرماه عرضه می‌شود.

آخرین اخبار کرونا را در صفحه ویروس کرونا در بخوانید.

آغاز قرعه‌کشی خودروهای دولتی / ۴ قرعه‌کشی دیگر در راه است
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 10 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا