اخبار

توسعه بازار سرمایه و فروش سهام دولتی؛ گام مثبت در جهت کنترل تورم- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

توسعه بازار سرمایه و فروش سهام دولتی؛ گام مثبت در جهت کنترل تورم- اخبار اقتصادی – اخبار تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی #بورس سیگنال و به نقل از خبرگزاری تسنیم، سازمان برنامه و بودجه طی گزارشی اعلام کرد، مجموعه اقدامات دولت در خصوص تامین مالی کسری بودجه به طرق غیرتورمی نظیر توسعه بازار سرمایه و فروش سهام دولتی در چارچوب صندوق‌های ETF می‌تواند گام مثبتی در  زمینه کنترل تورم محسوب شود. 

بر اساس اعلام وزارت اقتصاد، علاوه بر صندوق قابل معامله گروه مالی و بانکی طی چند روز آتی فرایند آن تکمیل می‌شود، عرضه سهام دولت در شرکتهای بورسی در صنایع فولادی و پالایشگاهی نیز در دستور کار قرار دارد.

لازم به ذکر است،‌ ارزش صندوق 2 میلیون تومانی دارا یکم که سهام‌هایی از بانک تجارت، صادرات، ملت و دو بیمه البرز و اتکایی امین را در خود جای داده است در پایان معاملات امروز بیش از 3 میلیون تومان بوده است.

گفتنی است، پایان اردیبهشت ماه آخرین فرصت خرید واحدهای این صندوق بوده است و 2 ماه بعد نیز امکان فروش این واحدهای این صندوق قابل معامله در بورس، فراهم می‌شود.

به گزارش تسنیم،‌ عرضه این صندوق اولین تجربه وزارت اقتصاد در آزادسازی بخشی از دارایی‌های دولت در شرکتهای بورسی است.

بعد از انجام مراحل واگذاری صندوق مذکور نوبت به عرضه سهام دولت در شرکتهای بورسی در صنایع فولادی و پالایشگاهی می‌رسد.

طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه،‌ با پیش بینی انتظارات تورمی در سال جاری، گزارش سازمان برنامه و بودجه تاکید دارد، اقداماتی نظیر توسعه بازار سرمایه و عرضه ETFدولتی یک گام مثبت در جهت کنترل تورم است.

انتهای پیام/

دامنه نوسان 4 شرکت فرابورسی تغییر می‌کند- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا