اخبار

توسعه ارتباطات کشور با کارکنان با انگیزه

کارکنان اساس بهبود کیفیت و بهره‌وری فرآیندهای سازمانی هستند، آنها تنها منبع مشترک بین سازمان و رقیبان آن به حساب می‌آیند و بالاخره به‌کارگیری این منابع است که باعث سودآوری خواهد شد. امروزه نقش و اهمیت نیروی انسانی در فرآیند تولید و ارائه خدمات در جوامع بشری به عنوان مهم‌ترین عامل مشخص شده است.

کارکنان با انگیزه باعث ارتقای بهره‌وری، اثربخشی،کارایی و کیفیت خدمات و استفاده بهینه از منابع در هر سازمانی می‌گردند.

این در حالی ست که با عدم افزایش منطقی تعرفه‌ها، چندین سال است که شرکت مخابرات ایران با وجود عوامل اقتصادی کشور از جمله تورم، تحریم‌ها و افزایش هزینه‌ها، با بحران کاهش درآمد مواجه شده است و مهمترین ضربه‌ای که این کاهش درآمد به آن وارد کرده؛ معیشت کارکنان شرکت مخابرات ایران است. کارکنانی که تا به امروز با انگیزه و دانش و تخصص خود چرخ توسعه ارتباطات و فناوری را در کشور می‌چرخانند.

امروز، با توجه به افزایش شدید تورم و مشکلات جانبی آن، نوعی کاهش انگیزه و بی‌اعتمادی به سازمان در کارکنان ایجاد شده است. این در حالی ست که طی این سال‌ها با وجود فرسودگی تجهیزات زیرساخت شرکت مخابرات ایران، کارکنان و کارشناسان با انگیزه و وظیفه‌شناس، برای توسعه شبکه مخابراتی کشور گام برمی‌داشتند و برنامه‌های توسعه‌ای مدیران شرکت را گام به گام به جلو می‌راندند که نتیجه آن خدمات‌رسانی مناسب به مردم در سراسر کشور است.

اما امروز همان کارکنان زحمتکش و با غیرت به جایی رسیده‌اند که علی‌رغم کار در حوزه ای که پیشران اقتصاد و فناوری‌ست، حقوق و دستمزدی منطبق با تورم موجود دریافت نمی‌کنند. این موضوع با وجود بحران‌های اقتصادی که در کشور وجود دارد؛ فشارهای روحی و روانی بسیاری را برای کارکنان و خانواده‌های آنها و قطعا تبعات فراوان اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، تجاری و مالی را نیز، به دنبال خواهد داشت.

این در حالی ست که در شرایط حاضر، و با توجه به بحران کرونا، بستر تبادل دیتای آموزشی، تحصیلی، بانکی، تجاری و…در کشور بر مدار ارتباطات می‌چرخد، متاسفانه کاهش انگیزه‌ای را که با افزایش شدیدتورم به بدنه سازمان تزریق شده است، می‌تواند به‌صورت مستقیم بر توسعه فناوری اثرگذار باشد. زیرا که همه واقفیم دستمایه قراردادن معیشت کارکنان موجب ترویج فسادهای گوناگونی در بدنه کارکنان می‌شود که کم‌کاری و بی‌توجهی به ارباب رجوع و کاهش کارایی وبهره‌وری از جمله آن است.

این اثرات مخرب در شرایط بحرانی فعلی، تبعات اجتماعی زیادی خواهد داشت که توصیه می‌شود نظام حاکمیتی و عزیزانی که همچنان بر عدم ترمیم منطقی تعرفه‌ها پافشاری می‌کنند، تمامی این تبعات را بررسی و مطالعه کرده و با دستمایه قرار دادن معیشت کارکنان شرکت مخابرات ایران، مانع رشد صنعت مخابرات و ارتباطات در کشور نشوند.

عرضه‌های اولیه امسال 9 تایی می‌شود- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شانزده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا