اخبار اقتصادی

تلاش دولت انگلیس برای نجات شرکت‌های انرژی- اخبار اقتصاد جهان – | “”

تلاش دولت انگلیس برای نجات شرکت‌های انرژی- اخبار اقتصاد جهان – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم، روزنامه گاردین روز پنجشنبه در گزارشی اعلام کرد که بانک مرکزی انگلستان صندوقی را برای نجات شرکت‌های انرژی بریتانیا که به دلیل افزایش قیمت حامل‌های انرژی با مشکلات مالی مواجه هستند، ایجاد کرده است.

این صندوق نجات، که 40 میلیارد پوند (46 میلیارد دلار) وام به شرکت‌های درگیر در بحران انرژی ارائه می‌کند، روز پنجشنبه توسط لیز تراس، نخست‌وزیر انگلیس همراه با سایر اقدامات برای مبارزه با بحران انرژی در این کشور اعلام شد.

به گفته تراس، این صندوق به تامین‌کنندگان انرژی کمک می‌کند تا هزینه برقی را که در بازارهای عمده‌فروشی می‌خرند، پرداخت کنند و همچنین به آنها اجازه می‌دهد برای محافظت در برابر افزایش مجدد قیمت‌ها، خود را بیمه کنند.

بر اساس این گزار ش، طی چند ماه گذشته، حدود 30 شرکت تامین کننده انرژی در این کشور ورشکسته شده‌اند . تحلیلگران می‌گویند که اگر شرکت های بزرگتر ورشکسته شوند، بحران بدتر خواهد شد و میلیاردها دلار برای مالیات دهندگان هزینه خواهد داشت.

جزئیات این طرح نجات تاکنون مبهم باقی مانده است و دولت انگلیس روز پنجشنبه اعلام کرد که ممکن است تا پایان اکتبر فقط بتواند تاریخ شروع این طرح را اعلام کند. انتظار می رود جزئیات بیشتر در هفته آینده منتشر شود.

تیم اسپید، کارشناس بازار انرژی در شرکت حقوقی شکسپیر مارتینو طی اظهاراتی گفت: یک صندوق نقدینگی 40 میلیارد پوندی برای تامین‌کنندگان انرژی آرامش ایجاد می‌کند، اما این حمایت برای تثبیت بازار باید با اثرگذاری فوری آغاز شود.

وی افزود: تلفات بیشتر تامین کنندگان هزینه بیشتری را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع

پیش فروش بلیت قطارهای مسافری از فردا- اخبار راه و مسکن - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا