اخبار خودرو

(تصاویر) تویوتا دوباره بازار‌های اروپا و آمریکا را با پرادو تسخیر می‌کند

(تصاویر) تویوتا دوباره بازار‌های اروپا و آمریکا را با پرادو تسخیر می‌کند

تویوتا لندکروز دوباره به آمریکا و اروپا باز می‌گردد، البته به احتمال زیاد به عنوان نسل بعدی پرادو صادر خواهد شد. پرادوی جدید معادل تویوتا لکسوس GX ۲۰۲۴ است و از همان پلت فرم بدنه روی قاب لندکروزر LC ۳۰۰ استفاده می‌کند.

به گزارش همشهری آنلاین و به نقل از موتور ۱، مدت کوتاهی پس از اینکه تویوتا اعلام کرد مدل خودروی تویوتا لندکروزر به آمریکا بازمی گردد، بخش اروپایی این خودروساز یک تیزر مشابه با نشان‌های قدیمی منتشر کرد. باید به این نکته اشاره کنیم که این نام هرگز قاره کهن را ترک نکرد، زیرا پرادو در اکثر کشور‌های عضو یورو به سادگی به عنوان لندکروز فروخته می‌شود. ما معتقدیم این شبه تیزر برای نسل بعدی پرادو است، که باید مشابه همان شاسی بلند‌هایی باشد که به آمریکا صادر خواهند شد.

در حالی که تویوتای آمریکا اعلام کرده است: آیا واقعا فکر می‌کردید ما برای مدت طولانی رفته ایم؟ افسانه برمی گردد، همتای اروپایی آن می‌پرسد: برای ماجراجویی بعدی خود آماده اید؟ هیچکدام اعلام نمی‌کنند که اولین رونمایی رسمی چه زمانی برگزار می‌شود، اما پیش بینی ما این است که در هفته‌های آینده این اتفاق خواهد افتاد. پرادوی جدید باید معادل تویوتا لکسوس GX ۲۰۲۴ باشد و از همان پلت فرم بدنه روی قاب لندکروزر LC ۳۰۰ استفاده می‌کند.

پرادو با توجه به اینکه از سال ۲۰۰۹ عرضه شده است، نیاز مبرمی به جایگزینی دارد. این مدل در طول عمر طولانی خود چندین فیس لیفت را پشت سر گذاشت، اما یک مدل کاملا جدید نمی‌تواند به این زودی‌ها عرضه شود. واقعیت جالب تویوتا یک شاسی بلند بسیار قدیمی‌تر دارد که هنوز هم در حال فروش است، زیرا J ۷۰ Land Cruiser (همچنین به عنوان پیکاپ موجود است) چهلمین سالگرد خود را در سال ۲۰۲۴ جشن می‌گیرد.

اگر شایعات را باور کنیم، امسال شاسی بلند جدیدی از تویوتا عرضه خواهد شد. گزارش‌ها اصرار دارند که «Century» به یک وسیله نقلیه کاربردی اسپرت تبدیل می‌شود و به عنوان یک شاسی بلند برتر در سطحی فراتر لندکروزر قرار می‌گیرد. ظاهرا این خودرو به طور انحصاری در ژاپن ساخته خواهد شد و هزینه آن تقریبا سه برابر بیشتر از LC است در حالی که سوار بر پلتفرمی مشابه «Highlander / Grand Highlander» است.

تویوتا یاریس کراس و کرولا کراس را نیز به ترکیب اضافه کنید، تویوتا می‌خواهد مطمئن شود که برای هر بودجه‌ای یک مدل سواری بالا دارد.

منبع

(تصاویر) آیا تویوتا در مقایسه با دیگر خودروسازان مطرح جهان ضعف طراحی داشته است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 3 =

دکمه بازگشت به بالا