اخبار خودرو

(تصاویر) اولین ماشین برقی که در ایران پلاک شد

آریزو ۵ EV به عنوان اولین ماشین برقی ایران توانست پلاک ملی دریافت کند. در ادامه با مشخصات و امکانات Arrizo ۵ EV آشنا خواهیم شد.

به گزارش گجت نیوز، تصاویر منتشر شده حاکی از آن است خودرو چری آریزو ۵ برقی توانسته پلاک ملی دریافت کند و به اولین خودرو برقی پلاک شده در ایران تبدیل شود.

(تصاویر) اولین ماشین برقی که در ایران پلاک شد

مشخصات آریزو ۵ EV

چری آریزو ۵ برقی از یک موتور برقی بهره می‌برد که می‌تواند قدرتی برابر با ۱۲۲ اسب بخار و گشتاور ۲۷۶ نیوتن‌متر را به تولید برساند. قدرت تولید شده از این پیشرانه نیز توسط گیربکس تک سرعته با قابلیت بازیافت انرژی به چرخ‌های جلو انتقال پیدا می‌کند.

برای این خودرو ظرفیت باتری ۵۳.۶ کیلووات ساعتی در نظر گرفته شده که با یک بار شارژ می‌توان مسافتی حدود ۵۰۰ کیلومتر را طی کرد. البته در حالت عملیاتی، میزان پیمایش این خودرو در شرایط مناسب به حدود ۴۰۱ کیلومتر خواهد رسید. همچنین باتری‌ها این خودرو ظرف مدت ۳۰ دقیقه از ۳۰ تا ۸۰ درصد شارژ خواهند شد.

(تصاویر) اولین ماشین برقی که در ایران پلاک شد

آریزو ۵ EV همانند آریزو ۵ برقی از امکانات متعددی چون کروز کنترل، سیستم کنترل پایداری و کشش، دوربین دنده عقب داینامیک، ۶ کیسه هوای ایمنی به همراه قابلیت‌های ویژه نسخه برقی نظیر بازیافت انرژی بهره می‌برد.

منبع

ماسک 4 میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را فروخت- اخبار اقتصاد جهان - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 18 =

دکمه بازگشت به بالا