اخبار

تداوم روند کاهشی اقبال به عرضه‌های اولیه- اخبار بازار سهام | بورس – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، تعداد 200 میلیون سهم شرکت زغالسنگ پرورده طبس معادل 10درصد سهام این شرکت، چهار‌‌شنبه گذشته(15 بهمن) با نماد معاملاتی “کزغال” در بازار اول فرابورس ایران عرضه و هر سهم این شرکت 2050 تومان کشف قمیت شد.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 1950تا 2050تومان برای هر سهم و با سهمیه 60سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه شد، و مدیر این عرضه اولیه نیز شرکت کارگزاری صبا تامین و متعهدین خرید هم شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین و شرکت کارگزاری صبا تامین هر یک به میزان 25 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه هستند.

شنبه روز کدام نمادهای بورسی بود؟

شایان ذکر است شرکت زغال سنگ پروده طبس یکم آذر سال 86 در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان طبس به ثبت رسید و سال 93 بر اساس قرارداد با دو سازمان خصوصی سازی و تامین اجتماعی و اجرای مصوبه هیات وزیران، 95 درصد سهام شرکت بابت رد دیون دولت به موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد واگذار شد.

همچنین در 17 تیر سال 97 بالغ بر 56 هزار و 996 سهم از موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد به شرکت بین المللی فولاد تجارت دالاهو منتقل و سپس برابر صلح سهام طبق دستور وزیر کار تعداد 40 هزار و 915 سهم از سهام به سرمایه گذاری صدر تأمین واگذار شد.

گفتنی است تعداد 200 میلیون سهم شرکت زغالسنگ پرورده طبس در حالی عرضه اولیه شد که مطابق قانون، بخشی از این سهام در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بر اساس قانون، عرضه اولیه سهام شرکت‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در روز کاری بعد از عرضه اولیه با قیمت ثابت کشف شده در فرآیند عرضه اولیه صورت می‌پذیرد.

شایان ذکر است در حالی در عرضه اولیه سهام شرکت زغال سنگ پروده طبس سه میلیون و 726 هزار و 130 نفر شرکت داشتند که این عرضه اولیه با کاهش 470 هزار نفری نسبت به عرضه اولیه قبلی بازار سرمایه مواجه شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

۱۱۹۰ دستگاه خودرو از گمرکات کشور ترخیص شد
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 6 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا