اخبار بورسی

تداوم بازدهی منفی صندوق پالایش یکم/ بازارگردان سهام پالایش کجاست؟- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ،  روند معاملات صندوق پالایش یکم به عنوان دومین صندوق ای تی اف دولت که در سال جاری عرضه شده طی 7 روز کاری اخیر زیر 10 هزار تومان معامله شده است. بر این اساس با ورود روند قیمتی این سهم به زیر 10 هزار تومان عملا بازدهی این سهم منفی شده است. هم اکنون قیمت این سهم نزدیک به 8000 تومان است و عملا یک زیان 20 درصدی به سهامداران این سهم وارد شده است.

یکی از ابهامات مربوط به این سهم عملکرد بازار گردان صندوق پالایش یکم میباشد. برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که عملا منابع کافی برای کنترل قیمت سهم در محدود قیمت عرضه وجود ندارد. به هر  حال امروز روند عملکرد سهام تشکیل دهنده صندوق پالایش یکم مثبت بود اما با توجه به فضای بد بینی که نسبت به این سهم شکل گرفته بازهم امکان ورود به محدوده مثبت و جبران بخشی از زیان سهام داران مهیا نشد.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 1400/03/08- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

بر اساس لایحه بودجه 1400 ، دولت سال آینده باید حدود 90 هزار میلیارد تومان درآمد از محل عرضه سهام تامین کند. این درحالی است که با این وضعیت عرضه  و  زیان دهی دومین صندوق عرضه شده دولتی، تکلیف عرضه “سهام فلزی و خودرویی و باقی مانده  سهام دارا یکم” در سال جاری چه خواهد شد.

شاخص بورس قله 1 میلیون واحد را پس گرفت- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 5 =

دکمه بازگشت به بالا