تحلیل سهام

تحلیل قیمت بیت کوین: روی نوار صعود | 24 دی – “”

تحلیل قیمت بیت کوین: روی نوار صعود | 24 دی – بورس سیگنال “”

تحلیل قیمت بیت کوین: سبزشدن اندیکاتورها | 29 تیر

قیمت بیت کوین بعد از مدت ها  از ابتدای سال ۲۰۲۳ در حال صعود است. قیمت این ارز دیجیتال در دو هفته گذشته رشد ۲۵ درصدی داشته و هم اکنون بالاتر از ۲۰۸۰۰ دلار در حال معامله است. این حرکت صعودی به تازگی مقاومت خط روند یک الگوی کنج نزولی بلندمدت را شکسته است. این وضعیت احتمال ریکاوری بیشتر را افزایش داده است.

نکات مهم تحلیل قیمت بیت کوین

  • قیمت بیت کوین برای هفتمین روز پیاپی در حال افزایش بوده است.
  • یک شکست صعودی از خط روند بلندمدت نشان دهنده پایان فروش و افزایش احساسات مثبت برای خرید در کف قیمت است.
  • حجم معاملات روزانه ۱۶.۲ میلیارد دلار است که افت ۱.۵ درصدی را نشان می دهد.
نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / دلار

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین / دلار

نمودار تکنیکال ۳ روزه نشان می دهد افت نیمه دوم سال ۲۰۲۲ با یک الگوی کنج نزولی همراه بوده است. بنابراین، تحت تاثیر این الگو، قیمت تا کف ۱۵۶۰۰ دلار پیش رفته است.

با این حال، ریکاوری در سال جدید رشد قیمت بیت کوین را موجب شده است. اخبار مثبت از کاهش تورم آمریکا نیز به این رشد سرعت داده است.

در ۱۲ ژانویه قیمت BTC یک بریک اوت صعودی از خط روند را صورت داده که الگوی صعودی را تشدید کرده است. از نظر تئوری این الگو موجب رالی پس از بریک اوت تا بالاترین سقف یعنی ۳۲۰۰۰ دلار خواهد شد. در زمان انتشار این تحلیل، بیت کوین در حوالی ۲۰۸۸۴ دلار در حال معامله است و به سمت مقاومت ۲۱۵۰۰ دلار در حرکت می باشد.

با این وجود، بعد از چنین ریکاوری ناگهانی، قیمت بیت کوین احتمالا دچار پولبک خواهد شد تا دوباره برای تثبیت سود اضافی آماده شود. این اصلاح بالقوه ممکن است تا ۱۹۱۰۰ دلار به دنبال حمایت کاهش یابد. بنابراین اگر قیمت دچار پولبک شود، هولدرهای این ارز دیجیتال به دنبال یک محدوده حمایتی از ۱۹۱۰۰ تا ۱۸۴۰۰ برای ورود خواهند بود.

شکسته شدن قیمت به زیر ۱۸۴۰۰ دلار شتاب صعودی را تضعیف خواهد کرد.

شیب RSI سه روزه در آستانه عبور به بالای خط میانی است که تایید بیشتری بر بهبود احساسات بازار است. علاوه بر این با پرش اخیر قیمت، خریداران بیت کوین دوباره منحنی EMA-20 را که به عنوان یک حمایت در پولبک احتمالی محسوب می شود فتح کرده اند.

مقاومت های پیش رو ۲۱۶۰۰ و ۲۲۶۰۰ دلار هستند. حمایت های نزدیک هم در ۲۰۰۰۰ و ۱۹۱۰۰ دلار قرار دارند.


منبع

سوزاندن ۱٫۳ میلیارد توکن شیبا در یک روز؟! - ارز دیجیتال نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =

دکمه بازگشت به بالا