تحلیل سهام

تحلیل قیمت بیت کوین: اهمیت حمایت کلیدی 30800 | 11 خرداد

تحلیل قیمت بیت کوین: اهمیت حمایت کلیدی 30800 | 11 خرداد

تحلیل قیمت بیت کوین: رالی 12 درصدی و تغییر روند احتمالی | 10 اسفند

قیمت بیت کوین بالاتر از ۳۱۲۰۰ دلار قرار گرفته است. احتمال اصلاح وجود دارد اما احتمالا خریداران در نزدیکی ۳۰۸۰۰ دلار فعالیت بیشتری داشته باشند.

نکات مهم تحلیل بیت کوین

  • قیمت بیت کوین بالاتر از ۳۰۵۰۰ و ۳۱۰۰۰ دلار نشانه های مثبتی را بروز داده است.
  • قیمت اکنون بالاتر از سطح ۳۱۲۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.
  • یک خط روند صعودی با حمایت ۳۱۸۰۰ در نمودار شکل گرفته بود.
  • احتمال اصلاح و تست ۳۱۰۰۰ و ۳۰۸۰۰ دلار وجود دارد.

رویارویی با مقاومت ها

قیمت بیت کوین تا بالاتر از محدوده ۳۱۰۰۰ افزایش یافته است. مقاومت ۳۲۰۰۰ هم چندین بار شکسته شد اما فروشندگان نگذاشتند افزایش بیش از ۳۲۲۰۰ دلار ادامه پیدا کند.

با ثبت سقف ۳۲۴۰۰ اصلاح رو به پایین آغاز شد. سطح ۳۲۰۰۰ هم شکسته شد و سپس سطح ۲۳.۶ درصد ریتریسمنت فیبوناچی در حرکت صعودی از ۲۹۰۸۵ تا ۳۲۴۰۰ دلار تست شد.

پس از آن خط روند صعودی با حمایت ۳۱۸۰۰ در نمودار ساعتی شکسته شد اما قیمت همچنان بالای سطح ۳۱۲۰۰ و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین / دلار

نمودار یک ساعته قیمت بیت کوین / دلار. برای مشاهده نمودار در سایز اصلی روی آن کلیک کنید.

در بالا نزدیک ترین مقاومت در سطح ۳۲۰۰۰ قرار دارد. مقاومت های مهم بعدی در ۳۲۲۰۰ و ۳۲۴۰۰ واقع اند. شکسته شدن مقاومت ۳۲۴۰۰ می تواند موج صعودی دیگری را آغاز کند. در این صورت، امکان افزایش تا مقاومت ۳۲۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. مقاومت مهم بعدی هم در نزدیکی سطح ۳۳۴۰۰ دلار قرار دارد.

حمایت در سطوح پایین

اگر قیمت بیت کوین نتواند از محدوده مقاومتی ۳۲۴۰۰ دلار عبور کند، احتمال اصلاح وجود خواهد داشت. نزدیک ترین حمایت پس از شکسته شدن حمایت ۳۱۸۰۰ و خط روند، در ۳۰۸۰۰ دلار قرار دارد.

سطح ۵۰ درصد ریتریسمنت فیبوناچی در حرکت صعودی اخیر هم در نزدیکی سطح ۳۰۸۰۰ دلار قرار گرفته است. افت بیشتر می تواند موجب سقوط تا حمایت ۳۰۰۰۰ دلار گردد.

در بین اندیکاتورهای تکنیکال، مکدی در حال از دست دادن سرعت در محدوده صعودی است و RSI رو به پایین و به سمت سطح ۵۰ در حرکت است.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =

دکمه بازگشت به بالا