اخبار ارز دیجیتال

تحلیل قیمت بیت کوین؛ بیت کوین جان تازه‌ای گرفت

تحلیل قیمت بیت کوین؛ بیت کوین جان تازه‌ای گرفت

بیت کوین پس از چندین روز افت قیمت و حرکت بی‌روند که به نظر می‌رسید تا ابد می‌تواند ادامه داشته باشد، دوباره حالتی صعودی به خود گرفته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیسنتریدر، به نظر می‌رسد نهنگ‌ها اهداف دیگری را در سر می‌پرورانند. صرافی بیتفینکس سال‌هاست محبوب نهنگ‌های بیت کوین است و زمانی که قیمت حالتی صعودی به خود گرفته و احساسات نیز خبر از خوش‌بینی به بازار می‌دهد، منطقی است تا نگاهی به دفتر سفارش این صرافی بیندازیم تا دیوار سفارشات را مشاهده کنیم.

از زمانی که در صرافی بیتفینکس شاهد دیوار سفارشات قابل توجهی برای خرید در محدوده ۳۷،۰۰۰ بوده‌ایم، تقاضا برای بیت کوین افزایش یافته است.

دیوار سفارشات خرید در صرافی بیت فینکس در محدوده ۳۷،۰۰۰ دلار
دیوار سفارشات خرید در صرافی بیت فینکس در محدوده ۳۷،۰۰۰ دلار

فلیپ سوئیفت از دیسنتریدر اندکی پس از ظاهر شدن این دیوار در توییتی به آن اشاره کرد چراکه در زمان حرکت بدون روند بیت کوین پیشرفت بسیار مهمی محسوب می‌شد.

نکته قابل تامل اما این است که در حال حاضر دیوار فروشی در محدوده ۴۵،۵۰۰ تا ۴۶،۰۰۰ در حال تشکیل شدن است.

در بازار مشتقه چه می‌گذرد؟

با کاهش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته زمینه برای جهش قیمت در بازار مشتقات فراهم شد. در این بازه فاندینگ ریت‌ها منفی بود و با افزایش نرخ سود باز، موقعیت‌های فروش استقراضی زیادی به وجود آمد. همین شرایط باعث شد تا زمینه برای حرکت به سمت بالا فراهم شود.

وضعیت بازار مشتقه بیت کوین
وضعیت بازار مشتقه بیت کوین

در زمان نگارش این خبر، نسبت موقعیت‌های خرید استقراضی به فروش استقراضی نسبتا خنثی باقی مانده که نشان می‌دهد بسیاری از معامله‌گران هنوز در رالی کنونی به بازار وارد نشده‌اند.

روند صعودی است

شاخص Predator نشان می‌دهد که روند فعلی به نظر می‌رسد ادامه داشته باشد و در تمام تایم فریم‌ها به جز تایم فریم هفتگی به حالت صعودی در آمده است.

شاخص Predator
شاخص Predator

بیت کوین به کدام مقاومت در حال نزدیک شدن است؟

حالا باید به اولین مقاومت اصلی پیش روی بیت کوین از زمان افزایش قیمت از ۳۷،۰۰۰ دلار توجه کنیم. پس از حفظ خط روند مشخص شده در نمودار زیر در طول دو هفته اخیر، قیمت بیت کوین در فاز صعودی قرار داشته و اکنون به بالای محدوده کوتاه مدت در نمودار روزانه رسیده است.

نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه
نمودار بیت کوین تایم فریم ۱ روزه

قیمت بیت کوین همچنین در آستانه رسیدن به میانگین متحرک ۱۲۸ روزه خود قرار دارد. این میانگین، میانگین متحرک مهمی برای بیت کوین در طول بازارهای صعودی بوده است و به طور کلی برای افرادی که در تایم فریم‌های هفتگی معامله می‌کنند، با میانگین متحرک ۲۰ هفته‌ای معادل است.

همانطور که بالاتر گفتیم، با توجه به اینکه در منطقه وسیع ۴۴،۵۰۰ تا ۴۶،۰۰۰ دلاری، دیواری از سفارشات فروش در حال تشکیل شدن است، بیت کوین ممکن است در چند روز آینده در آن حوالی نوسان داشته باشد. پس از آن، در صورتی که شاخص Predator در تایم فریم‌های پایین‌تر مثل ۱ ساعته و ۴ ساعته به رنگ قرمز درآید، ممکن است شاهد اصلاح کوتاه مدت قیمت باشیم.

در صورتی که بیت کوین بتواند با موفقیت از این سطح عبور کند، با مقاومتی در ناحیه ۴۷،۹۰۰ دلار مواجه خواهد شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 12 =

دکمه بازگشت به بالا