تحلیل سهام

تحلیل قیمت اتریوم: سقوط به نزدیکی ۴,۲۰۰ دلار؛ حرکت بعدی چیست؟ – ارزدیجیتال

تحلیل قیمت اتریوم: سقوط به نزدیکی ۴,۲۰۰ دلار؛ حرکت بعدی چیست؟ – ارزدیجیتال

هم‌‌زمان با سقوط قیمت بیت کوین، اتریوم هم حرکت نزولی جدیدی را از بالای ۴,۶۵۰ دلار آغاز کرده است. اگر حمایت ۴,۲۰۰ دلاری هم شکسته شود، احتمال سقوط عمیق‌تر قیمت وجود دارد.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، اتریوم در نزدیکی ۴,۸۵۰ دلار با مقاومت قدرتمندی روبه‌رو شد و پس از رسیدن به اوج ۴,۷۶۹ دلاری حرکت نزولی جدیدی را در بازار آغاز کرد. فروشندگان در ادامه شتاب نزولی را بیشتر کردند و قیمت را به زیر حمایت ۴,۵۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته رساندند.

در ادامه حمایت ۴,۴۰۰ دلاری شکسته شد، اتریوم تا ۴,۲۶۱ دلار پایین آمد و اکنون بازار در حال تثبیت قیمت است. در صورت صعودی‌شدن بازار، نزدیک‌ترین مقاومت در نزدیکی ۴,۳۸۰ دلار و سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی خواهد بود. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴,۷۶۹ دلار تا کف ۴,۲۵۱ دلاری در نظر گرفته شده است.

مقاومت کلیدی بعدی در ۴,۴۰۰ دلار خواهد بود و مانع اصلی برای خریداران در نزدیکی ۴,۵۰۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی در حال شکل‌گیری است.

تحلیل قیمت اتریوم: سقوط به نزدیکی ۴,۲۰۰ دلار؛ حرکت بعدی چیست؟
نمودار قیمت اتریوم (برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید)

عبور از ۴,۵۰۰ دلار می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک روند صعودی جدید در بازار باشد. مقاومت کلیدی بعدی هم در ۴,۶۵۰ دلار است. ادامه روند صعودی می‌تواند قیمت را در میان‌مدت به ۴,۸۰۰ دلار برساند.

اگر اتریوم نتواند از مقاومت‌های ۴,۳۸۰ و ۴,۴۰۰ دلاری عبور کند، ممکن است اصلاح نزولی قیمت عمیق‌تر شود. در این صورت نزدیک‌ترین حمایت در ۴,۲۸۰ دلار خواهد بود.

اولین حمایت کلیدی در ۴,۲۵۰ دلار است و شکسته‌شدن این سطح می‌تواند با سقوط بیشتر قیمت همراه شود. حمایت کلیدی بعدی در ۴,۱۵۰ دلار خواهد بود و ادامه روند نزولی می‌تواند قیمت را به ۴,۰۵۰ دلار برساند. پس از آن هم ۴,۰۰۰ دلار به‌عنوان حمایت کلیدی قیمت عمل خواهد کرد.

شاخص مکدی (MACD)، آهسته‌آهسته از محدوده نزولی خارج می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم در ناحیه اشباع فروش و زیر سطح ۴۰ قرار گرفته است.

همان‌ طور که گفته شد، ۴,۲۵۰ دلار حمایت کلیدی اتریوم است و ۴,۵۰۰ دلار هم به‌عنوان مقاومت‌‌‌ پیش روی قیمت عمل می‌کند.

منبع

تحلیل قیمت اتریوم: احتمال سقوط به زیر 2700 دلار | 16 اردیبهشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 3 =

دکمه بازگشت به بالا