اخبار ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱

بیت کوین بزرگ‌ترین رمزارز بازار موفق شد پس از ثبت ۳ کندل ماهانه قرمز رنگ، ماه جولای را با رنگ سبز به پایان برساند. شب گذشته کندل هفتگی و ماهانه قیمت بیت کوین با ثبت عدد ۲۳٬۲۹۳ دلار بسته شد. در این مطلب به بررسی تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین در تایم فریم‌های ۴ ساعته و ۱ روزه می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، بیت کوین در ماه جولای روند بازگشتی خوبی را تجربه کرد. روند صعودی قیمت بیتکوین و چند آلتکوین دیگر باعث شد شاخص ترس و طمع در ۳۰ جولای (۸ مرداد) تا عدد ۴۲ از ۱۰۰ بالا برود. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران از این فرصت استفاده کرده‌اند به طوریکه داده‌های درون زنجیره‌ای گلس‌نود از بیت کوین نشان می‌دهد که موجودی BTC صرافی‌های رمزارز به پایین‌ترین میزان خود در ۴ سال گذشته رسیده است.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین

تلاش خریداران برای نگه داشتن قیمت بیت کوین بالاتر از سطح ۲۴٬۲۷۶ دلار در ۲ روز گذشته با شکست مواجه شده است که نشان می‌دهد خرس‌ها با قدرت زیادی از این سطح مقاومتی دفاع می‌کنند. با این حال نقطه قوت این اتفاقات آن است که گاوها نیز از موضع خود دفاع کرده‌اند و تاکنون عرصه را به خرس‌ها واگذار نکرده‌اند.

این موضوع نشان می‌دهد که گاوها برای کسب سود و فروش بیت کوین عجله‌ای ندارند و منتظر شکسته شدن سطح مقاومتی مذکور و افزایش قیمت هستند. اگر در نمودار یک روزه، جفت ارز BTC/USD مرز ۲۳٬۲۷۶ دلار را به خوبی حفظ کند، مومنتوم صعودی می‌تواند برای رسیدن به هدف ۲۸٬۱۷۱ دلار شکل بگیرد. این سطح می‌تواند به عنوان مقاومت در برابر گاوها قد علم کند و در صورت شکسته شدن این مقاومت، هدف بعدی می‌تواند سطح ۳۲٬۰۰۰ دلاری برای بیت کوین باشد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ روزه
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۱ روزه؛ منبع تریدینگ ویو

منحنی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (که اکنون در سطح ۲۲٬۴۸۰ دلار قرار دارد) و اندیکاتور RSI که در ناحیه مثبت قرار دارد نشان از برتری خریداران دارد.

این سناریو در کوتاه مدت در صورتی نامعتبر می‌شود که خرس‌ها بتوانند قیمت بیت کوین را به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. این موضوع باعث می‌شود راه برای کاهش قیمت به زیر سطح میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (سطح ۲۱٬۳۸۶ دلار) و رسیدن به خط روند صعودی باز شود. از دست رفتن این سطح حمایتی نشان می‌دهد که خرس‌ها کنترل بیشتری بر بازار دارند. (تصویر بالا)

نمودار ۴ ساعته بیت کوین (تصویر زیر) نشان می‌دهد که گاوها در این تایم فریم نیز نتوانسته‌اند سطح ۲۴٬۲۷۶ دلار را حفظ کنند. خرس‌ها نیز برای پایین کشاندن قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۲۰ دوره‌ای در این نمودار سخت در تلاشند. این موضوع بیانگر آن است که خریداران در این سطح به خوبی مشغول خرید بیت کوین هستند.

اگر قیمت بیت کوین از این سطح به سمت بالا اصلاح شود، گاوها شانس مجددی برای امتحان کردن ناحیه ۲۴٬۲۷۶ دلار تا ۲۴٬۶۶۸ دلار خواهند داشت. اگر این ناحیه به خوبی حمایت شود، مومنتوم صعودی می‌تواند ادامه‌دار باشد. در طرف مقابل اگر فروشندگان پیروز شوند، قیمت بیتکوین می‌تواند تا زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (سطح ۲۲٬۷۰۹ دلار) نیز کاهش یابد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعت
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته؛ منبع: تریدینگ ویو
  • کندل ماهانه نمودار قیمت بیت کوین در چه عددی بسته شد؟

کندل ماه جولای ۲۰۲۲ برای جفت ارز BTC/USD در قیمت ۲۳٬۲۹۳ دلار بسته شده است.

  • مهم‌ترین مقاومت‌ها و حمایت‌های بیت کوین در کجا قرار دارند؟

در کوتاه مدت سطح ۲۴٬۲۷۶ دلار به عنوان مقاومت اصلی بیت کوین قرار دارد. پس از آن با سطح ۲۴٬۶۶۸ دلار روبه‌رو می‌شود. در صورت ادامه روند صعودی هدف بعدی رمزارز BTC می‌تواند بالاتر از سطح ۲۸٬۰۰۰ دلار قرار داشته باشد. در طرف مقابل، حمایت اولیه بیت کوین در سطح ۲۲٬۷۰۹ دلار قرار دارد. پس از آن حمایت کلیدی ۲۱٬۳۸۶ دلار را می‌توان برای بیت کوین متصور شد.

منبع

کاهش سختی استخراج بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 10 =

دکمه بازگشت به بالا