اخبار ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ حفظ سطح ۱۸,۰۰۰ دلار تعیین‌کننده است

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین؛ حفظ سطح ۱۸,۰۰۰ دلار تعیین‌کننده است

قیمت بیت کوین در ۲ روز توانست از ۱۷,۰۰۰ دلار تا بیش از ۲۱,۲۰۰ دلار صعود کند و در حال حاضر مقاومت مهمی سد راه آن است. در طرف مقابل حفظ سطح ۱۸,۰۰۰ دلار در اصلاح احتمالی قیمت می‌تواند روند آینده بازار را مشخص کند.

کاربران عزیز میهن بلاکچین، این مطلب به هیچ عنوان توصیه سرمایه‌گذاری نیست و صرفا ترجمه تحلیل نویسنده آن است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دیلی هودل، یک تحلیلگر سرشناس با نام مستعار کردیبل (Credible) در توییتی اعلام کرد که پس از صعود اخیر قیمت بیت کوین نیاز است تا یک اصلاح قیمتی به سمت ۱۸,۰۰۰ دلار داشته باشیم.

این تحلیلگر افزوده است که رفتار BTC در نزدیکی سطح ۱۸,۰۰۰ دلار بسیار مهم خواهد بود. در صورتی که قیمت بالاتر از این سطح حفظ شود، یک کف بالاتر (higher low) برای بیت کوین در تایم فریم ۴ ساعته ثبت خواهد شد که از دیدگاه پرایس اکشنی سیگنالی صعودی محسوب می‌شود. کردیبل اعتقاد دارد در صورت عبور قیمت بیتکوین از مقاومت ۲۱,۵۰۰ دلار (چه الان و چه در موج صعودی بعدی) رالی صعودی بیت کوین آغاز خواهد شد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۴ ساعته منبع: توییتر Credible

پیش‌تر در پست جداگانه‌ای به پیش بینی تحلیلگران سرشناس از قیمت بیت کوین در ۲۰۲۳ پرداخته بودیم. یکی از این تحلیل‌ها متعلق به تحلیلگری به نام کرد (Cred) بود که ۲ شرط را برای خاتمه روند نزولی بلند مدت مطرح کرده بود:

۱- یک کندل هفتگی بالای ۱۹,۴۰۰ دلار ثبت شود.

۲- حتی به صورت موقت هم که شده، قیمت به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار افزایش یابد تا یک سقف بالاتر (higher high) تشکیل شود.

شرط اول امشب در صورتی که قیمت به زیر ۱۹,۴۰۰ دلار سقوط نکند، محقق خواهد شد و شرط دوم نیز روز جمعه گذشته محقق شد. این تحلیلگر مسیر حرکتی زیر را برای قیمت بیت کوین پیش‌بینی کرده بود. در اینجا نیز همانند نظر کردیبل باید یک پولبک قیمتی به حوالی ۱۸,۰۰۰ دلار داشته باشیم.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم هفتگی منبع: توییتر Cred

کردیبل (Credible) در ۲۰ دسامبر (۲۹ آذر) در توییتی به مقایسه قیمت آن زمان بیت کوین با سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) پرداخته بود. در سپتامبر ۲۰۲۰ چند ماه پس از آغاز همه‌گیری کرونا و سقوط قیمت بیت کوین، قیمت تا حوالی ۱۲,۰۰۰ دلار خود را بازیابی کرده بود و در نهایت یک سقوط قیمتی دیگر تا حوالی ۹,۸۰۰ دلار موجب شد تا آخرین اصلاح اساسی بیت کوین قبل از شروع رالی صعودی اتفاق بیفتد.

کردیبل اعتقاد دارد سقوط قیمت بیت کوین از حوالی ۲۱,۰۰۰ دلار در جریان سقوط صرافی FTX همین نقش را برای BTC ایفا کرده است و آخرین مرحله از اصلاح طی یک ساختار ۵ موجی الیوت نزولی اتفاق افتاده است. او اعتقاد دارد ریزش قیمت تا ۱۶,۲۵۶ دلار در روز ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) موج ۵ نزولی را نیز به انتها رسانده است. این مقایسه در نمودار زیر قابل مشاهده است تصویر سمت چپ مربوط به سال ۲۰۲۰ و تصویر سمت راست مربوط به شرایط کنونی است.

مقایسه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۳ منبع: نتوییتر Credible
مقایسه قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۳ تایم فریم ۴ ساعته منبع: توییتر Credible

این تحلیلگر همچنین در توصیف رفتار بیت کوین پس از رالی صعودی پیش‌بینی کرده بود که طی یک ساختار ۵ موجی الیوت صعودی شاهد شکل‌گیری سقف قیمتی جدید برای بیت کوین خواهیم بود. در صورتی که کف قیمت BTC اتفاق افتاده باشد، می‌توان گفت که اکنون در موج ۱ صعودی قرار داریم. در نمودار پیش‌بینی قیمت Credible قیمت حوالی ۱۵۰,۰۰۰ دلار در اوج جدید آن ثبت شده است.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: توییتر Credible
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: توییتر Credible

به نظر شما روند حرکتی کلی قیمت بیت کوین صعودی شده است؟ نظر خود را زیر همین پست با ما در میان بگذارید.

آیا روند قیمت بیت کوین صعودی شده است؟

  • در صورتی که سطح ۱۸,۰۰۰ دلار در اصلاح احتمالی قیمت بیت کوین حفظ شود، می‌توان آن کاهش قیمت را به حساب پولبک به این سطح شکسته‌شده مهم دانست و انتظار ادامه روند صعودی را داشت. در غیر این صورت BTC مجددا وارد محدوده رنج ۱۵,۵۰۰ دلار تا ۱۸,۲۰۰ دلار خواهد شد و خرس ها مجددا فرصت برای احیای قدرت خود پیدا می‌کنند.

منبع

قیمت بیت کوین برای اولین بار طی دو ماه گذشته به کمتر از 19 هزار دلار سقوط کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =

دکمه بازگشت به بالا