تحلیل سهام

تحلیل بلندمدت ترون | پیش بینی قیمت ترون تا پایان 2022

تحلیل بلندمدت ترون | پیش بینی قیمت ترون تا پایان 2022

تحلیل بلند مدت ترون | پیش بینی قیمت ترون تا پایان 2022

ترون یکی از پروژه هایی است که با وجود قابلیت های خاص بلاک چین خود هنوز نتوانسته به عنوان یک ارز دیجیتال رشد قابل توجهی را کسب کند. سرمایه گذاران این ارز دیجیتال مدت زیادی است منتظر تغییر اساسی در وضعیت بازار این رمزارز و بالارفتن قیمت آن هستند. در این مقاله قصد داریم تحلیل بلندمدت قیمت ترون را که یکی از بزرگترین ارزهای دیجیتال بازار است ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید :

ارز دیجیتال ترون چیست؟

ترون با نشانه اختصاری TRX توکن اختصاصی شبکه بلاک چین ترون است که در سال ۲۰۱۷ توسط بنیاد غیرانتفاعی ترون به مدیرعاملی جاستین سان ایجاد شده است. هدف ایجاد ارز دیجیتال ترونیکس تسهیل پرداخت به تولیدکنندگان محتوا در بلاک چین ترون است. شبکه ترون از مکانیزم اثبات سهام واگذار شده (DPoS) استفاده می کند که نسبت به اثبات سهم مصرف انرژی و نیاز به سخت افزار کمتری دارد.

قیمت کنونی ترون چقدر است؟

قیمت ترون با وجود تثبیت بالاتر از سطح ۰.۰۵۵ دلار، نتوانسته روند مشخصی را پی بگیرد و خطر افت مجدد را حس می کند. سطح قیمت فعلی ۰.۰۶۵ دلار نشان می دهد قیمت در یک ماه اخیر رفتار حاشیه ای داشته است.

هر واحد ترون با نماد اختصاری TRX یک ارزدیجیتال با قیمت ۰.۰۶۴۹ ارزش بازار ۵,۹۹۹,۸۶۰,۰۷۹$ است. قیمت این ارز دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته %۱۵.۸۴۷۴ تغییر کرده است. در بین تمام ارزهای دیجیتال، TRON رتبه را به خود اختصاص داده است و حجم معاملات روزانه آن ۴۹۵,۲۴۵,۴۱۵$ است.


آیا ترون برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

ترون یک ارز دیجیتال پیشتاز و از رقبای اتریوم از نظر مقیاس پذیری و ایجاد بستر برای قراردادهای هوشمند به شمار می رود. با اینکه اتریوم رقیب سرسختی است و طرفداران خاص خود را دارد اما ترون با ایجاد ویژگی هایی مانند سرعت بالای تراکنش و کارمزد بسیار پایین تر به ازای هر تراکنش نشان داده توانایی سبقت از شبکه اتریوم و تبدیل شدن به بزرگترین بلاک چین برای قراردادهای هوشمند و برنامه های غیرمتمرکز را دارد.

برنامه های بنیاد ترون برای ارتقای این شبکه از جمله ایجاد استیبل کوین خاص ترون چشم انداز مثبتی را از آینده این ارز دیجیتال ایجاد کرده است. با توجه به پایین بودن قیمت هر سکه ترون، طبق نظر کارشناسان، فضای زیادی برای رشد این ارز دیجیتال وجود دارد که احتمالاً در سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد.

جاستین سان ، خالق ترون از آینده روشن ترون میگوید.

جاستین سان ، خالق ترون از آینده روشن ترون میگوید.

تحلیل بلند مدت قیمت ترون از ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲ با پرایس اکشن

ترون در ۱۲ نوامبر ۲۰۱۷ پایین ترین سطح قیمت خود در ۰.۰۰۱۸ دلار را ثبت کرد اما با گذشت چند ماه در ۵ ژانویه ۲۰۱۸ به سقف تاریخی ۰.۲۳ دلار دست پیدا کرد. پس از این قله تاریخی، قیمت ترون با یک سقوط آزاد به ۰.۰۴ دلار بازگشت. در ادامه سال ۲۰۱۸ نیز قیمت یک بار دیگر روند صعودی چشمگیری پیدا کرد اما با ثبت اوج ۰.۰۹ دلار در ۲ می دوباره دوران افول آغاز شد. از آگوست ۲۰۱۸ تا ژانویه ۲۰۲۱ رفتار قیمتی ترون محدود به یک رنج ثابت بود و نوسان کمی وجود داشت.

نمودار تغییرات قیمت ترون از سال 2017

نمودار تغییرات قیمت ترون از سال ۲۰۱۷

در اواخر ژانویه ۲۰۲۱ با اوج گرفتن احساسات مثبت در بازار ارزهای دیجیتال ترون هم یک بار دیگر حرکت صعودی را تجربه کرد و در آوریل ۲۰۲۱ تا سقف ۰.۱۵ دلار هم پیش رفت اما پس از آن دوباره دچار افت شد و تا سطح ۰.۰۵ دلار پایین آمد. پس از این دوره اگرچه نوسان زیادی در قیمت مشاهده شد اما به دلیل عدم ثبات در کلیت بازار ارزهای دیجیتال و حمام خون قیمت ها تحت تأثیر سقوط شدید قیمت بیت کوین، ترون نتوانست به جایگاه قبلی خود بازگردد.


پیش بینی قیمت ترون تا پایان سال ۲۰۲۲

تحلیل ترون نشان میدهد با توجه به افت شدید قیمت ترون نسبت به سقف تاریخی آن، فرصت خوبی برای خرید این ارز دیجیتال در کف قیمت فراهم شده است. بنابراین اگر قصد خرید یک دارایی مطمئن برای سرمایه گذاری بلندمدت چندساله را دارید ترون یک گزینه عالی است. اما برای تصمیم گیری نهایی باید شرایط لحظه ای بازار و تحلیل های کوتاه مدت و بنیادی را نیز در نظر گرفت.

نمودار قیمت یک روزه ترون / تتر

نمودار قیمت یک روزه ترون / تتر

اندیکاتورهای RSI و مکدی در تایم فریم روزانه وضعیت مناسبی ندارند و هر دو در محدوده نزولی قرار دارند. مجموع اندیکاتورها در این تایم فریم سیگنال فروش قوی را نشان می دهد زیرا ۱۶ مورد از اندیکاتورها در وضعیت فروش هستند و ۱۰ اندیکاتور حالت خنثی را نشان می دهند.

نمودار وضعیت اندیکاتورهای ترون/ تتر در تایم فریم ماهانه

نمودار وضعیت اندیکاتورهای ترون/ تتر در تایم فریم ماهانه

اما چشم انداز کلی اندیکاتورها در تایم فریم ماهانه وضعیت فروش را نشان می دهد زیرا در مجموع  ۸ اندیکاتور سیگنال فروش، ۸ اندیکاتور وضعیت خنثی و ۵ اندیکاتور سیگنال خرید را ارائه کرده اند. این وضعیت تصمیم گیری برای خرید یا فروش را به رفتار قیمت در آینده منوط کرده است زیرا فعلاً وضعیت بازار قرمز است.


پیش‌بینی قیمت ترون بعد از سال ۲۰۲۲

کارشناسان والت اینوستور قیمت ترون را تا پایان سال ۲۰۲۷ در سطح ۰.۲۲۴ دلار پیش بینی کرده اند. با این نرخ رشد، سود ۲۲۶.۵۳ درصدی عاید سرمایه گذاران خواهد شد.

برای پایان سال ۲۰۲۲ پیش بینی می شود قیمت ترون  به ۰.۱۱ دلار برسد. Gov Capital علاوه بر این پیش بینی کرده ترون در سال ۲۰۲۵ به ۰.۵۳ دلار دست پیدا کند.

طبق تحلیل های تکنیکال انتظار می رود قیمت ترون در سال جاری تا حداکثر ۰.۱۰ دلار پیشروی کند اگرچه با درنظرگرفتن احساسات حاکم بر بازار چنین انتظاری بیش از حد خوش بینانه به نظر می رسد.

به  گفته کارشناسان، ارزش ارز دیجیتال ترون بسیار بیشتر از قیمت فعلی آن است و افت شدید قیمت در سال های گذشته تحت تأثیر احساسات منفی حاکم بر کل بازار بوده و نه افت ارزش سرمایه گذاری ترون. به همین دلیل پیش بینی می شود روند بلندمدت قیمت ترون صعودی اما کند باشد هرچند پیش بینی در بازار ارزهای دیجیتال بسیار دشوار است.

برای سال ۲۰۲۳ پیش بینی می شود بازه قیمت ترون ۰.۱۳ تا ۰.۱۹ دلار باشد که میانگین قیمت ۰.۱۵ دلار را به دست می دهد.

در سال ۲۰۲۴ هم انتظار می رود قیمت TRX بین ۰.۱۷ تا ۰.۲۲ دلار نوسان کند. پیش بینی می شود در دو سال آینده شاهد اوج قیمت ترون باشیم و سقف تاریخی جدید هم به ثبت برسد.

در سال های ۲۰۲۵ و ۲۰۲۶ نیز پیش بینی می شود قیمت ترون به ترتیب به میانگین ۰.۲۵ و ۰.۴۳ دلار برسد. در سال ۲۰۲۷ قیمت به ۰.۶۴ دلار و در سال ۲۰۲۸ به ۰.۹۴ دلار دست پیدا خواهد کرد.

پیش بینی قیمت برای سال ۲۰۲۹ بازه ۱.۳۶ تا ۱.۵۸ دلار است و در سال بعد قیمت به حداقل ۱.۹۲ دلار و حداکثر ۲.۳۴ دلار خواهد رسید.


جمع بندی

ترون یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو است که  فاصله زیادی نسبت به سقف تاریخی خود دارد و همین عامل ارزش سرمایه گذاری در ترون را افزایش داده است.

در این مقاله پس از معرفی کوتاه ترون و قابلیت های آن، پیش بینی قیمت trx در سال های آینده ارائه شد تا به تصمیم گیری بهتر شما درباره سرمایه گذاری در این ارز دیجیتال کمک کند.

 

منابع:

https://coinquora.com/tron-trx-price-prediction/

https://www.cryptonewsz.com/forecast/tron-price-prediction/

https://changelly.com/blog/tron-trx-price-prediction/#TRON_Technical_Analysis
منبع

کاهش شدید ارزش اتریوم در برابر بیت کوین پس از مرج؛ روند نزولی تا کجا ادامه دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا