اخبار ارز دیجیتال

تتر سهم BUSD از بازار استیبل کوین‌ها را بلعیده است

تتر سهم BUSD از بازار استیبل کوین‌ها را بلعیده است

آمارها نشان می‌دهد که سلطه تتر (USDT) بر بازار استیبل کوین‌ها به بیش از ۵۴٪ رسیده است که بالاترین حد آن از نوامبر ۲۰۲۱ محسوب می‌شود. این در حالی است که مطابق پیش‌بینی‌ها سهم BUSD با شیب زیادی در حال کم شدن است و بخش زیادی از آن را تتر از آن خود کرده است.

به گزارش کوین‌دسک، چند هفته پیش بود که شرکت پکسوس از صدور استیبل کوین BUSD منع شد و اعلام شد که توکن‌های در اختیار کاربران را بازخرید می‌کند. این بددان معنی بود که به تدریج قرار است تا ارزش بازار این استیبل کوین به صفر میل کند.

همین اتفاق نیز تا حدی رخ داد و ارزش بازار BUSD از حوالی ۲۲ میلیارد دلار اکنون به کمتر از ۸ میلیارد دلار رسیده است. در همین مدت مارکت کپ تتر از حوالی ۶۵ میلیارد دلار به بیش از ۷۱ میلیارد دلار رسیده است.

اکنون ارزش کل بازار استیبل کوین‌ها حدود ۱۳۶ میلیارد دلار است که همان‌طور که گفته شد ۵۴٪ آن را تتر در اختیار دارد. بیشتر سهمی که BUSD از دست داده را تتر در اختیار گرفته است و پس از آن USDC رتبه دوم را در اختیار دارد. نمودار زیر ارزش کل بازار تتر را در بازه ۹۰ روزه نشان می‌دهد که به خوبی افزایش تسلط USDC در آن قابل مشاهده است.

نمودار ارزش کل بازار تتر منبع: کوین‌گکو
نمودار ارزش کل بازار تتر منبع: کوین‌گکو

منبع

گزارشی درباره میزان اعتماد به ارزهای دیجیتال در آمریکا!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − بیست =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا