اخبار خودرو

تازه‌ترین خبر درباره مهندسی معکوس تسلا در ایران

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری با تشریح قواعد حرفه‌ای مهندسی معکوس یک فناوری، گفت: خودروی برقی تسلا از سال ۹۷ خریداری شده و در حال بازطراحی بخش‌های مختلف آن هستیم.

به گزارش فارس، چندی پیش گفت‌وگویی از روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری در برنامه «بی‌واسطه» در فضای مجازی پخش شد که مربوط به مهندسی معکوس خودرو‌های برقی تسلا در ایران بود.

او صبح امروز چهارشنبه ۱۲ مرداد در حیاط دولت، توضیحات دقیق‌تری در خصوص این فرایند داد و گفت: از سال ۹۷ این خودرو‌ها وارد کشور شدند و از همان سال روند مهندسی معکوس آن‌ها آغاز شد.

دهقانی تصریح کرد: روی خودروی برقی تارا که سامانه‌های آن بر مبنای طراحی ایرانی است، حدود ۵ سال است که کار می‌شود و توانایی پیمایش ۴۰۰ کیلومتر را دارد و امیدواریم بتوانیم پلتفرهم‌های برقی را روی خودرو‌های دیگر نیز پیاده کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تأکید کرد: کپی کردن یک محصول اشکال دارد، اما موضوع مهندسی معکوس یکی از اصول و روش‌های مهندسی خودرو و همه سیستم‌های دیگر در دنیاست. مهندسی معکوس بسیار طبیعی و جزء حقوق شناخته‌شده است.

منبع

تسلا ناجی تویوتا می‌شود!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 5 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا