اخبار ارز دیجیتال

تاریخ ارتقای شانگهای اتریوم مشخص شد! منتظر افزایش قیمت باشیم؟

تاریخ ارتقای شانگهای اتریوم مشخص شد! منتظر افزایش قیمت باشیم؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بعد از مدت‌ها انتظار، تاریخ ارتقای شانگهای اتریوم تعیین شد. در این به‌روزرسانی، امکان برداشت اتریوم‌های استیک‌شده اعتبارسنج‌ها در شبکه اصلی فراهم می‌شود.
در تاریخ ۲۸ مارس، تیم پشتیبانی پروتکل اتریوم، به‌روزرسانی‌ای را در مورد تاریخ راه‌اندازی شبکه اصلی با نام “Shapella” منتشر کرد. در این به‌روزرسانی تأیید شد که فرآیند هارد فورک در تاریخ ۱۲ آوریل (دو هفته دیگر) صورت خواهد گرفت.
ارتقای Shapella نام جدید به‌روزرسانی شانگهای است؛ زیرا تغییرات لایه اجرا (شانگهای)، لایه اجماع (Capella) و Engine API را ترکیب می‌‎کند.
این اعلامیه پس از آزمایش بدون مشکل شبکه تستی Goerli، منتشر شده است. همچنین، جایزه‌های شناسایی آسیب‌پذیری شبکه تا تاریخ ۵ آوریل برای افرادی که به دنبال شناسایی آسیب‌پذیری‌های شاپلا هستند، دو برابر شده است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!
ثبت نام


در این به‌روزرسانی که توسط تیم توسعه‌دهندگان منتشر شد، بیان شده است که با این ارتقا، ولیدیتورها می‌توانند سهم خود را از Beacon Chain به لایه اجرا بازگردانند.
تمامی سرویس‌دهندگان اصلی اتریوم، از جمله Lighthouse ،Lodestar ،Nimbus ،Prysm و Teku اکنون از به‌روزرسانی Shapella پشتیبانی می‌کنند.
نگرانی‌هایی وجود دارد در مورد اینکه مقدار زیادی از اتریوم‌ها پس از هارد فورک با عدم مشارکت در استیکینگ، بازیابی شده و به بازارهای فروش ارسال خواهند شد. با این حال، احتمال اینکه چنین اتفاقی رخ دهد، به دلیل اجرای مرحله‌ای، که به منظور ایجاد امنیت برای شبکه اعمال شده است، بعید به نظر می‌رسد.
در حال حاضر حدود 17.9 میلیون اتریوم در شبکه Beacon استیک شده‌اند. با توجه به قیمت فعلی، ارزش این مقدار حدود 32 میلیارد دلار است و تقریباً 15 درصد از کل عرضه موجود را تشکیل می‌دهد.


منبع

کریپتو پوتیتو

منبع

تلفن هاى جديد اپل و قابليت مرتبط با ارزهاى ديجيتال - ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا