اخبار ارز دیجیتال

تاثیر افزایش دلار بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

تاثیر افزایش دلار بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

تاثیر افزایش دلار بر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال

پیتر برانت تاجر کهنه کار نموداری از شاخص دلار آمریکا را به اشتراک گذاشته است. این نمودار نشان می دهد بیت کوین در حال شکستن مقاومت قبلی است. در حالی که هیچ اظهارنظری در مورد تأثیر DXY بر بازار ارزهای دیجیتال ارائه نمی شود، معامله گران از قبل انتظار دارند روز دوشنبه فشار زیادی بر اولین ارز دیجیتال و سایر ارزهای دیجیتال وارد شود.

همبستگی ناخوشایند

به لطف ابزار مقایسه TradingView، ما به وضوح می توانیم یک همبستگی معکوس بین بیت کوین و DXY را مشاهده کنیم. هر جا که دلار آمریکا در بازار قدرت خود را نشان می دهد، بیت کوین تمایل به عقب نشینی از سطوح و مقاومت محلی دارد.

دلیل اصلی چنین روندی ساده است: سرمایه‌گذاران هر زمان که واحد پول ایالات متحده قوی است، دارایی ‌هایی با نوسان کمتری را سرمایه گذاری می ‌کنند. آنها ترجیح می ‌دهند به جای اینکه خود را در معرض دارایی ‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال قرار دهند، از ابزارهایی مانند اوراق قرضه درآمد آهسته و ثابتی کسب کنند.

جنگ طلبی فدرال شکل می گیرد

به لطف جدیدترین افزایش نرخ و افزایش های فیوچرز تا سال ۲۰۲۳، دلار آمریکا در مقایسه با سایر ارزهای جهان احساس بهتری دارد. به احتمال زیاد در آینده شاهد تقویت مستمر ارز و عدم ورود به دارایی ها و بازارهای ریسکی خواهیم بود.

طبق جریان‌ های شبکه نهادی هفته گذشته، سرمایه‌گذاران بزرگ در حال دور شدن از بازار ارزهای دیجیتال هستند. یکی از این دلایل افزایش ارزش دلار آمریکا در بازار است. پس از سقوط ناگهانی دارایی هایی مانند بیت کوین و اتریوم، سرمایه گذاران تقریباً ۵۰۰ میلیون دلار از صنعت ارزهای دیجیتال خارج کردند.

خوشبختانه، سرمایه‌ گذاران نهادی اغلب به عنوان اقلیتی از قدرت خرید در بازار ارزهای دیجیتال به شناخته می شوند. زیرا سرمایه‌گذاران خرده ‌فروش بزرگ و صندوق ‌هایی که صرفاً در بازار کریپتو فعالیت می ‌کنند، می‌ توانند قیمت ارز دیجیتال را حتی بدون کمک موسسات سنتی بالا ببرند.
منبع

پیش بینی صدهزار دلاری شدن بیت کوین تا کریسمس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هفده =

دکمه بازگشت به بالا