اخبار ارز دیجیتال

بیش از 3.7 میلیارد دلار در حملات به بلاک چین از دسته رفته! – “”

بیش از 3.7 میلیارد دلار در حملات به بلاک چین از دسته رفته! – بورس سیگنال “”

بیش از 3.7 میلیارد دلار در حملات به بلاک چین از دسته رفته!

شبکه BNB  در سال ۲۰۲۲ بیش از ۷۵۰ میلیون دلار از طریق هکرها از دست داد. این شبکه بزرگترین قربانی حملات بلاک چین در سال گذشته شد.

سال ۲۰۲۲ در واقع یک سال چالش برانگیز برای صنعت ارز دیجیتال بود. در این سال با کاهش قابل توجه ارزش دارایی ها، مشکلات نقدینگی برای بسیاری از شرکت ها شکل گرفت. همچنین تعداد تاسف بار پرونده های ورشکستگی افزایش یافت. این صنعت همچنین با تهدیدات امنیتی قابل توجهی روبرو شد؛ زیرا هکرها میلیاردها دلار از کاربران و پروتکل های دیفای سرقت کردند.

گزارشی توسط شرکت امنیتی بلاک چین SlowMist مروری بر وضعیت امنیتی بخش ‌های مختلف در صنعت کریپتو ارائه می ‌کند. این گزارش به بررسی جریان وجوه دزدیده شده در بیش از ۳۰۰ حمله هکری در سال ۲۰۲۲ می پردازد.

هکرها در سال ۲۰۲۲ بیش از ۳.۷ میلیارد دلار از بلاک چین سرقت کردند

بر اساس این سند، ۳۰۳ حادثه امنیتی مرتبط با بلاک چین در سال گذشته اتفاق افتاد. این حوادث منجر به زیان ۳.۷ میلیارد دلاری در صنعت کریپتو شد.

این مقدار ۶۱ درصد از آمار پارسال که ۹.۷۹۵ میلیارد دلار بود کمتر است. اگرچه SlowMist ارزش این مقادیر را به دلیل نوسانات بازار در نظر نگرفت.

این گزارش نشان داد که حدود ۲۵۵ حادثه امنیتی بر اکوسیستم‌ های مختلف از جمله DeFi و NFT  تأثیر داشتند. علاوه بر این، ده حادثه امنیتی دیگر در صرافی‌ های ارز دیجیتال، ۱۱ مورد حمله به شبکه های عمومی، شش مورد سوء استفاده از کیف پول و ۲۱ مورد متفرقه دیگر وجود داشت.

BNB بزرگترین قربانی هک در سال ۲۰۲۲ شد

طبق این گزارش BNB Chain  بزرگترین قربانی حوادث امنیتی بلاک چین در سال گذشته بود. این ارز دیجیتال ۷۹ حمله را تجربه کرد که منجر به ضرر ۷۸۵ میلیون دلاری شد.

این تحقیق نشان داد که میکسرها در سال گذشته محبوبیت پیدا کردند و ابزار مورد علاقه هکرها برای پولشویی غیرقانونی آنها بودند.

این گزارش همچنین نشان داد که برخی از پروژه‌های صنعتی اقدامات موثری برای مبارزه با پولشویی و سودجویی مهاجمان آغاز کردند.

صادرکنندگان استیبل کوین تتر و Circle 376 آدرس را در سال ۲۰۲۲ مسدود کردند. به این ترتیب از انتقال وجوه موجود در کیف پول ها توسط مهاجمان جلوگیری کردند.

در همین حال، گزارش دیگری نشان داد که تراکنش‌ های غیرقانونی بلاک چین در همان دوره به رکورد ۲۰ میلیارد دلار رسید.


منبع

ابراز علاقه نهنگ‌های اتریوم به توکن BONE شیبا!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا