اخبار اقتصادی

بیش از یک میلیون فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن پرداخت شد- اخبار پول | ارز | بانک – | “”

بیش از یک میلیون فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن پرداخت شد- اخبار پول | ارز | بانک – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، مهدی صحابی درباره وام ودیعه مسکن گفت: تا تاریخ 12 مهر سال جاری تعداد 131 هزار فقره تشکیل پرونده در این باره انجام شده است که از این تعداد 94 هزار نفر به میزان53500 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده‌اند.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درباره وام فرزندآوری یادآور شد: تا تاریخ مذکور، تعداد 400 هزار نفر به مبلغ 162 هزار میلیارد ریال موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

همچنین به گفته این مقام مسئول بانک مرکزی تا تاریخ 12 مهر تعداد 507 هزار نفر به مبلغ 700هزار میلیارد ریال از تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهره مند شدند که این امر حاکی از رشد 65 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای دارای فرزند سوم گفت: براساس جزء 3 بند الف تبصره 16 قانون بودجه سال جاری مقرر شده است برای خانوارهای فاقد مسکن که فرزند سوم آنها از سال 1399 به بعد متولد شده است، تسهیلات 200 میلیون تومانی ودیعه، ساخت و خرید مسکن پرداخت شود. بر این اساس بانک مرکزی نیز سهمیه بانکها و آیین نامه مربوطه را به شش بانک پست بانک، تجارت، صادرات، توسعه تعاون، کشاورزی و مسکن ابلاغ کرده است.

صحابی با بیان اینکه قانونگذار به صراحت اشاره کرده است که این تسهیلات باید به خانوارهای فاقد مسکن پرداخت شود، تأکید کرد: یکی از مشکلات پیش روی شبکه بانکی برای پرداخت  این تسهیلات آن است که بانک عملاً امکانی را برای کنترل این مهم که متقاضی فاقد مسکن است یا خیر را ندارد؛ بنابراین مقرر شده است وزارت راه و شهرسازی این اطلاعات را به منظور استعلام به صورت برخط در اختیار بانکها قرار دهد.

وی تاکید کرد: در صورت ارایه دسترسی لازم برای استعلام وضعیت متقاضی از لحاظ داشتن یا نداشتن مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی، پرداخت تسهیلات مسکن خانوارهای فاقد مسکن دارای فرزند سوم توسط بانکها سرعت خواهد گرفت.

انتهای پیام/

منبع

اسلام پناه : امیدوارم خودروی جدید ایران خودرو عقب ماندگی گذشته را جبران کند- اخبار صنعت و تجارت - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =

دکمه بازگشت به بالا