اخبار

بورس کالا برای اجرای قیمت تضمینی گندم در سال آینده اعلام آمادگی کرد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

 علیرضا ناصرپور معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران  در گفتگو با خبرنگار اقتصادی اظهار کرد: با توجه به اینکه نهاده های دامی مشمول قیمت گذاری دولتی و به اصطلاح تنظیم بازاری هستند امکان عرضه در بورس کالا ایران و کشف قیمت آنها در این بازار وجود ندارند.

وی افزود: بورس کالای ایران محل کشف قیمت و انجام معاملات است و در حال حاضر امکان عرضه این محصولات در بورس وجود ندارد.

معاون توسعه بازار و مطالعات اقتصادی بورس کالای ایران با اشاره به وضعیت اجرای قیمت تضمینی در بورس کالای ایران  ادامه داد: موضوع خرید تضمینی با محصول جو برای اولین بار در سال 1394 شروع شد و بعد از آن نوبت به گندم رسید تا در سال های 94 تا 96 شاهد رشد فزآینده ای برای عرضه این محصولات زراعی در بورس کالا باشیم به طوری که در سال 96 کل جو از این طریق در بازار عرضه شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

وی تصریح کرد: از سال 1397 اما با توجه به اینکه قیمت های خرید تضمینی کالاهای کشاورزی پایین تر از بازار بود اجرای قیمت تضمینی از طریق بورس کالا و به قیمت تضمین شده نیز عملا بی معنی شد زیرا تولید کنندگان با توجه به اینکه این محصول قیمت بهتری در بازار داشت آن را خود به فروش رساندند.

ناصرپور گفت: برای عرضه گندم و سایر محصولات کشاورزی در بورس کالا در سال آینده اعلام آمادی می کنیم و می توانیم این محصولات را به قیمت تضمینی عرضه کنیم.

عرضه خودرو در بورس کالا از سر گرفته شد +جزئیات- اخبار بازار سهام | بورس - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دکمه بازگشت به بالا