تحلیل سهام

بهترین زمان برای خرید بیت کوین | الان بیت کوین بخریم یا نه؟ – “”

بهترین زمان برای خرید بیت کوین | الان بیت کوین بخریم یا نه؟ – بورس سیگنال “”

بهترین زمان برای خرید بیت کوین | الان بیت کوین بخریم یا نه؟

با توجه به سقوط شدید قیمت ارزهای دیجیتال و کاهش بیش از ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین آیا اکنون زمان مناسبی برای خرید و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است؟ُ آیا الان بیت کوین بخریم یا نه ؟ برخی از سرمایه گذاران معتقدند در کف های قیمتی فعلی باید اقدام به خرید و نگهداری ارز دیجیتال کرد زیرا به زودی قیمت ها به سطوحی بسیار بالاتر از اوج های تاریخی قبلی خود دست می یابد.

برخی سرمایه گذاران نیز معتقدند با کاهش شدید قیمت ها و حاکم شدن احساسات منفی بر بازار، بیت کوین و ارزهای دیجیتال پیرو آن حداقل در آینده نزدیک نمی توانند بازیابی شوند. برای یافتن بهترین زمان برای خرید بیت کوین با ما همراه باشید.

نگاهی به وضعیت فعلی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین چندماهی است پایین تر از سطح مهم ۴۰۰۰۰ دلار قرار گرفته و این باعث شده امیدها برای رشد نجومی قیمت و تحقق پیش بینی های خوش بینانه قبلی کمرنگ شود. افت شدید قیمت، شاخص ترس و طمع را در وضعیت ترس شدید قرار داده است. از ابتدای سال ۲۰۲۲ تاکنون، قیمت بیت کوین چندین بار با افت چند هزار دلاری مواجه شده و این موجب احساسات منفی و ترس شدید در بازار این ارز دیجیتال شده است.

نگاهی به وضعیت فعلی قیمت بیت کوین

 

سؤال اینجاست که آیا این افت قیمت مقدمه یک صعود چشمگیر است یا افول بیت کوین و از بین رفتن آن آغاز شده است؟

برخی از سرمایه گذاران با تکیه بر اصطلاح معروف خرید در کف قیمت، با هر بار کاهش و ثبت یک کف قیمتی اقدام به خرید دارایی های دیجیتال کردند به این امید که قیمت به سرعت روند صعودی خود را آغاز کند. اما این افراد با طولانی شدن دوره نزولی بازار و کاهش مداوم قیمت در انبوهی از زیان فرو رفته اند.

هرچند قیمت بیت کوین به اندازه سقوط قیمت ها در سال ۲۰۱۸ کاهش نیافته اما برخی کارشناسان معتقدند بازگشت قیمت ممکن است زمان زیادی طول بکشد و شرایط از وضعیت فعلی هم بدتر شود.

کارشناسان و تحلیل گران با درنظرگرفتن شرایط کلان اقتصادی و سیاسی در جهان از جمله تورم و جنگ معتقدند نه تنها بازار رمزارزها بلکه اقتصاد جهانی، چشم انداز ۶ تا ۱۲ ماهه مثبتی نخواهد داشت. این تحلیل گران به افراد توصیه می کنند در وضعیت بی ثبات فعلی سرمایه خود را در دارایی های دارای ریسک پایین تر قرار دهند و از سرمایه گذاری های پرریسکی مانند ارز دیجیتال و سهام دوری کنند.


پیش بینی قیمت بیت کوین در آینده

با افزایش اتخاذ ارزهای دیجیتال در زندگی روزمره، افزایش تقاضا توسط سرمایه گذاران حقوقی، اتخاذ شبکه لایه دوم لایتنینگ، رشد تأمین مالی غیرمتمرکز، ارتقای بلاک چین ها و افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال با ظهور متاورس پیش بینی می شود بازار ارزهای دیجیتال آینده روشنی را پیش رو داشته باشد.

بیت کوین به عنوان پیشروی این بازار می تواند تحت تأثیر عوامل اقتصادی کلان مانند کاهش ارزش دلار و افزایش تورم آمریکا تقاضای بیشتری را به خود جلب کند. تحلیل بیت کوین نشان می دهد که در این صورت قیمت بیت کوین می تواند تا پایان سال ۲۰۲۵ به بیش از ۱۹۲۸۰۰ دلار افزایش پیدا کند. طبق پیش بینی فایندر ارزش هر بیت کوین تا پیش از اتمام سال ۲۰۳۰ به حدود ۴۰۶۴۰۰ دلار خواهد رسید. حتی اگر نیمی از این پیش بینی به وقوع بپیوندد بازهم سرمایه گذاران بلندمدت بیت کوین از رشد قیمت از سطوح فعلی سود قابل توجهی کسب خواهند کرد.

داده ها خبر از افزایش قیمت بیت کوین تا بالای 30 هزار دلار تا پایان سال جاری می دهد.

کوین پرایس فورکست پیش بینی کرده است:

قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۳۲۸۱۲ دلار و تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۱۸۸۵ دلار خواهد رسید.


الان بیت کوین بخریم یا نه؟

اساس خرید در کف بر این فرض استوار است که قیمت در حال اصلاح ناگهانی و موقتی است و به زودی به روند قبلی خود باز می گردد. برای دریافتن وضعیت فعلی قیمت باید به گذشته آن، حرکات تاریخی قیمت در سال های گذشته و نقاط اوج و کف قیمت نگاهی انداخت. در حال حاضر به نظر نمی رسد اصلاح قیمت بیت کوین موقتی باشد زیرا پس از ثبت اوج تاریخی ۶۹۰۰۰ در نوامبر ۲۰۲۱ قیمت بیت کوین هرگز نتوانسته به سطوح بالا دست یابد و دائم در حال کاهش بوده است.

برخی کارشناسان توصیه می کنند برای استفاده از استراتژی خرید در کف فقط با سرمایه محدود و مشخص به صورت پله ای خرید انجام دهید مثلاً هر ماه با مبلغی از سرمایه تان که حداقل تا دو سال به آن نیازی ندارید مقداری بیت کوین در کف قیمت بخرید. این استراتژِی باعث می شود تحت تأثیر نوسان کوتاه مدت قیمت قرار نگیرید و هم از سطوح پایین قیمت جانمانید. ضمن اینکه اگر سرمایه تان در مدت طولانی سودی به همراه نداشت، آسیب زیادی را متحمل نمی شوید.

بهترین استراتژی برای خرید بیت کوین : خریدن و هولد کردن

اگر قصد سرمایه گذاری طولانی مدت در بازار رمزارزها را دارید می توانید از قیمت های پایین فعلی استفاده کنید. تجربه سرمایه گذاران کهنه کار نشان می دهد با خرید در قیمت های پایین و نگهداری یک دارایی برای مدت طولانی می توان سودی غیرقابل تصور کسب کرد. اگرچه بازار ارز دیجیتال بسیار نوسانی است و با قطعیت قابل پیش بینی نیست، روندهای بلندمدتی چندساله ای را نشان می دهد که موجب چندبرابر شدن قیمت ارزهای دیجیتال شده اند.

اگرچه قیمت بیت کوین در حال حاضر از سقف تاریخی آن در ۶۸۰۰۰ دلار فاصله زیادی دارد و روندهای نزولی کوتاه مدت افت شدیدی را ایجاد نموده اند، بازهم نسبت به قیمت چند سال گذشته، بیت کوین ارزش بیش از دوبرابری خود را حفظ کرده است.

این روز ها بیت کوین ب عنوان یک دارایی امن برای سرمایه گذاری محسوب می شود!

سرمایه گذاران کهنه کار می دانند که دوران افول هم بخشی از جریان طبیعی بازار است و با صبر کردن می توان به سطوحی بسیار بالاتر از پیش بینی های قبلی دست یافت اما گذراندن این روزها برای تازه کارانی که تنها با دیدن رشد نجومی قیمت ها در سال گذشته به این حوزه علاقه مند شده اند بسیار نفس گیر است. به همین دلیل توصیه می شود سرمایه گذاران تنها بخشی از سرمایه خود را به ارزهای دیجیتال اختصاص دهند که تا چندین سال نیاز ضروری به آن ندارند.


بهترین زمان خرید بیت کوین چگونه مشخص می شود؟

با درنظرگرفتن عوامل زیر می توان بهترین زمان برای خرید بیت کوین و هر دارایی دیگری را مشخص کرد:

  • توجه به میزان عرضه و تقاضا
  • درنظرگرفتن ساعات با کمترین تقاضا در شبانه روز
  • درنظرگرفتن رویدادهای اقتصادی و سیاسی مهم
  • یافتن روندها و الگوهای تاریخی

بهترین زمان خرید بیت کوین در طول روز

به طور معمول گفته می شود بهترین زمان خرید بیت کوین بعدازظهر است زیرا قیمت در این ساعات گرایش به افت دارد. بر این اساس، بهترین ساعت برای خرید بیت کوین بین ۳ تا ۴ بعدازظهر تخمین زده می شود. اگر هم تمایل به بیدار ماندن در شب دارید می توانید از ساعات ۱۱ شب تا نیمه شب بهره ببرید.

طبق داده های تاریخی در این ساعات قیمت بیت کوین معمولاً در پایین ترین سطح خود قرار می گیرد و شما می توانید با هزینه کمتری ارز دیجیتال موردنظر خود را خریداری نمایید.

بهترین روز برای خرید بیت کوین در هفته

معاملات بیت کوین و رمزارزها توسط حرفه ای ها در ساعات و روزهای کاری به طور مداوم دنبال می شود. اگر به دنبال یافتن زمانی هستید که کمترین تقاضا در بازار وجود دارد می توانید معاملات خود را یکشنبه ها انجام دهید. اگرچه بازار ارزهای دیجیتال در تمام جهان به صورت شبانه روزی فعال است، در روزهای تعطیل معاملات کمتری انجام می شود و این موجب افت قیمت در این روزها می شود.

پس از یکشنبه، بهترین روزها برای معامله، دوشنبه، جمعه و در نهایت شنبه است.

بهترین روز برای خرید ارز دیجیتال در ماه

طبق داده ها بهترین زمان برای خرید اواخر ماه است. معمولاً در ۱۰ روز اول ماه قیمت ها افزایش می یابند و در نیمه دوم ماه فشار فروش افزایش می یابد. البته این روندها ممکن است در بازار برخی ارزهای کوچک و آلت کوین ها صادق نباشد اما در ارزهای با ارزش بازار بالاتر، صدق می کند.

نمودار تغییرات قیمت چهار ارز دیجیتال بزرگ در طول ماه

نمودار تغییرات قیمت چهار ارز دیجیتال بزرگ در طول ماه

بهترین وقت خرید بیت کوین در سال

اگر به دنبال یافتن بهترین زمان برای خرید ارز دیجیتال در سال هستید پیشنهاد تحلیلگران ماه آگوست است. ماه آگوست که هم اکنون هم در آن قرار داریم در طول تاریخ نشان داده بهترین سطوح قیمتی برای خرید ارز دیجیتال را ارائه کرده است.


کلام آخر

اگرچه بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسانی و غیرقابل پیش بینی است اما می توان با استفاده از استراتژِی های معاملاتی مناسب، مدیریت سرمایه، مدیریت ریسک و کنترل هیجان، بهترین بازده را از آن کسب کرد. برای رسیدن به این سطح باید از آموزش های به روز استفاده کرد و پیش از انجام معاملات، شرایط لحظه ای، روندهای تاریخی، وضعیت تکنیکال و اخبار روز را مدنظر قرار داد.

با توجه به پیشرو بودن بیت کوین در میان ارزهای دیجیتال، انتظار می رود سطوح فعلی قیمت نقطه آغازی برای ادامه رشد خیره کننده ارزهای دیجیتال و فراگیر شدن آنها به عنوان نقطه عطف سیستم اقتصاد جهانی باشد.

منابع:

https://www.forbes.com/advisor/in/investing/crypto-crash-is-now-the-time-to-buy-the-dip/

https://unbanked.com/best-time-buy-bitcoin/#:~:text=In%20general%2C%20it’s%20better%20to,from%2011%20pm%20to%20midnight.

https://www.fool.com/investing/stock-market/market-sectors/financials/cryptocurrency-stocks/best-time-to-buy-cryptocurrency/


منبع

بیت کوین اکنون در چه مرحله‌ای از بازار صعودی قرار دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

دکمه بازگشت به بالا