اخبار ارز دیجیتال

بمب سختی اتریوم با آپدیت Gray Glacier بار دیگر به تعویق می‌افتد

بمب سختی اتریوم با آپدیت Gray Glacier بار دیگر به تعویق می‌افتد

مدت‌ها است منتظر انتقال اتریوم از گواه اثبات کار به گواه اثبات هستیم. این فرایند که ادغام (The Merge) خوانده می‌شود بارها به تعویق افتاده است و با توجه به شرایط کنونی بازار به نظر می‌رسد باز هم باید منتظر باشیم. برای اینکه ماینرها مجبور شوند استخراج را رها کرده و اثبات سهام را بپذیرند، شبکه اتریوم پارامتری به نام بمب سختی را طراحی کرده که مطابق آن مسائل بلاک‌ها در اثبات کار آن‌قدر سخت می‌شوند که ماینرها قادر به حل بلاک نخواهند بود و به اثبات سهام کوچ می‌کنند. اجرای بمب سختی بارها به تعویق افتاده و توسعه دهندگان اتریوم باز هم خبر از به تعویق افتادن آن داده‌اند.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، انتظار می‌رود شبکه اتریوم در بلاک ۱۵٬۰۵۰٬۰۰۰ که احتمالا مصادف با روز چهارشنبه ۲۹ ژوئن ۲۰۲۲ (۸ تیر ۱۴۰۱) باشد تحت یک ارتقای شبکه برنامه‌ریزی‌شده قرار گیرد. زمان گفته شده تقریبی است و تاریخ ارتقا ممکن است دیرتر یا زودتر باشد.

هارد فورک Gray Glacier چیست؟

ارتقا Grey Glacier پارامترهای بمب سختی (Difficulty Bomb) اتریوم را تغییر می‌دهد و آن را ۷۰۰٬۰۰۰ بلاک یا تقریبا ۱۰۰ روز عقب می‌اندازد. بمب سختی در پنج ارتقای شبکه مختلف به تعویق افتاده است: بیزانس، قسطنطنیه، هارد فورک Muir Glacier، لندن و هارد فورک Arrow Glacier که آخرین آنها بود. به جز به تعویق انداختن بمب سختی Grey Glacier هیچ تغییر دیگری ایجاد نمی‌کند.

تیم بیکو (Tim Beiko)، توسعه‌دهنده اتریوم، خوش‌بین است که ارتقای Gray Glacier می‌تواند آخرین باری باشد که بمب سختی به تعویق می‌افتد.

توییت تیم بیکو (Tim Beiko) توسعه دهنده اتریوم در مورد هارد فورک  Gray Glacier منبع: توییتر

اکنون که شبکه آزمایشی راپستن (Ropsten) به گواه اثبات سهام روی آورده است، بمب سختی فقط روی شبکه اصلی اتریوم تاثیر می‌گذارد. در نتیجه، Gray Glacier ممکن است در هیچ شبکه آزمایشی مستقر نشود.

بمب سختی اتریوم

بمب سختی که همیشه بخشی از اتریوم بوده است، به سرعت سختی محاسبات استخراج توکن اصلی را آنقدر افزایش می‌دهد تا انجام محاسبات غیرممکن شود. وقتی بمب منفجر می‌شود به این معنی است که ادغام و انتقال اتریوم به اثبات سهام به طور کامل انجام شده است.

در حالی که توسعه‌دهندگان به‌طور رسمی تاریخ خاصی را برای به‌روزرسانی Merge تعیین نکرده بودند، ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، گفت اگر مشکل عمده‌ای وجود نداشته باشد، ممکن است این اتفاق در ماه آگوست (مرداد) یا نهایتا در سپتامبر/اکتبر (شهریور/مهر) بیفتد. به تعویق انداختن بمب سختی این نگرانی را ایجاد می‌کند که ارتقای اتریوم ممکن است بیش از حد طول بکشد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + هجده =

دکمه بازگشت به بالا