اخبار ارز دیجیتال

بلاکچین دوستدار محیط زیست فایر (5ire)، موفق به جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه شد

بلاکچین دوستدار محیط زیست فایر (5ire)، موفق به جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه شد

یک شرکت توسعه هندی به دنبال ایجاد پلی بین پایداری و فناوری بلاک چین با پروتکل لایه ۱ اختصاصی است که همسو با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل فعالیت خواهد کرد. این شرکت از آنچه که مکانیزم اثبات سودمندی (Proof-of-Benefit) می‌نامد استفاده می‌کند و می‌گوید 5ireChain تنها بلاک چین متمرکز بر پایداری در جهان است.

منظور از پایداری (Sustainability) برآوردن نیازهای نسل فعلی بدون به خطر انداختن توانایی نسل‌های آینده برای برآوردن نیازهایشان است. این مفهوم علاوه بر پایداری محیط زیست و منابع طبیعی به منابع اجتماعی و اقتصادی نیز اشاره دارد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک، روز جمعه اعلام شد بلاک چین لایه اول 5ire در دوره سری A‌ جمع‌آوری سرمایه از شرکت SRAM & MRAM مستقر در بریتانیا ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

این پروژه در حال حاضر مجموعا ۱۲۱ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. قبلا نیز ۲۱ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران برجسته حوزه تکنولوژی از جمله آلفابیت، لانچ پول لبز، مارشال کپیتال و مون‌راک کپیتال تامین سرمایه انجام داده بود.

5ire تلاش می‌کند برای بلاک چین موارد استفاده جدیدی ارائه کند که با اهداف توسعه پایدار سازمان ملل همسو هستند. شبکه 5ireChain خود را به عنوان یک بلاک چین لایه اول، مبتنی بر پایداری و نسل پنجم توصیف کرده است.

5ireChain توسط یک پروتکل اجماع مبتنی بر اثبات پایدار سهام اداره می‌شود که اعتبارسنجها را بر اساس تعداد اهداف توسعه پایداری که به آن دست پیدا می‌کنند و عوامل زیست‌محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی (ESG) دنبال می‌کنند رتبه‌بندی می‌کند. همانطور که وایت پیپر آن توضیح می‌دهد، شانس گره‌ها برای اعتبار سنجی بر اساس معیارهایی که شامل مقدار استیکینگ، قابلیت اطمینان، رای‌گیری تصادفی، امتیاز پایداری و نامزدی قبلی است، مشخص می‌شود.

منبع

دلیل کاهش قیمت لونا چیست؟ + تحلیل تکنیکال قیمت LUNA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =

دکمه بازگشت به بالا