اخبار ارز دیجیتال

برای ۲۷۰اُمین بار در شبکه بیت کوین؛ یک ماینر انفرادی موفق به استخراج یک بلاک شد

برای ۲۷۰اُمین بار در شبکه بیت کوین؛ یک ماینر انفرادی موفق به استخراج یک بلاک شد

یک ماینر انفرادی موفق به استخراج ۷۸۰،۱۱۲ امین بلاک در شبکه بیت کوین شد و در ازای آن، ۶.۲۵ واحد بیت کوین معادل با بیش از ۱۵۰،۰۰۰ دلار دریافت کرد. این ۲۷۰اُمین بار است که این اتفاق در شبکه بیت کوین رخ می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، در اتفاقی عجیب این ماینر خوش‌شانس موفق شد تنها دو روز پس از آغاز فرآیند ماینینگ، هش معتبر یک بلاک را تولید کند؛ اتفاقی که به نوبه خود نادر است. در حقیقت، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا یک ماینر انفرادی موفق شود یک هش معتبر تولید کند.

این اتفاق نادر در تاریخ ۱۰ مارس (۱۹ اسفند) اتفاق افتاد و دویست و هفتادمین بلاک استخراج‌شده توسط ماینرهای انفرادی در تاریخ ۱۳ ساله بیت کوین به ثبت رسید. جالب است بدانید ماینرهای انفرادی معمولا هر ۱۰ ماه یکبار موفق به استخراج بلاک در شبکه بیت کوین می‌شوند.

این فرد خوش‌شانس با استفاده از سرویس استخراج Solo CK، یک استخر استخراج انفرادی ایجاد کرد و موفق شد با تولید هش معتبر، ۶.۲۵ واحد بیت کوین با کارمزد ۰.۶۳ واحدی استخراج کند.

کن کلیواس (Con Kolivas)، مسئول استخر استخراج Solo CK در واکنش به این اتفاق نادر خاطرنشان کرد ممکن است این فرد به طور موقت دستگاهی را به منظور استخراج بیت کوین اجاره کرده باشد.

میزان هش خروجی ماینر انفرادی
میزان هش خروجی ماینر انفرادی – منبع: BTC explorer

در فرآیند استخراج بیت کوین، ماینرها با تخصیص قدرت پردازشی خود به شبکه، به امنیت بلاکچین کمک کرده و برای حل معمای بلاک و اضافه کردن آن به زنجیره بلاک‌های پیشین رقابت می‌کنند. با این وجود، با افزایش محبوبیت روزافزون استخراج بیت کوین، تداوم رشد هش ریت شبکه و تولید دستگاه‌های استخراج قدرتمند، استخراج یک بلاک توسط یک ماینر انفرادی، تقریبا به کاری غیرممکن تبدیل شده است.

بنابراین، یک هش معتبر اغلب با استفاده از قدرت محاسباتی چندین ریگ ماینینگ در استخرهای استخراج تولید می‌شود. در نهایت، پاداش بلاک بر اساس میزان هشی که هر ماینر به شبکه اختصاص داده است، میان آنها تقسیم می‌شود.

این اولین بار نیست که یک ماینر انفرادی با استفاده از استخر استخراج Solo CK موفق به استخراج بلاک می‌شود. در ماه ژانویه (دی) سال گذشته، دو ماینر انفرادی موفق به تولید هش معتبر شدند. نخستین ماینر موفق شد در تاریخ ۱۱ ژانویه (۲۱ دی ۱۴۰۰) ۷۱۸،۱۲۴ امین بلاک را استخراج کند و ماینر بعدی تنها دو هفته بعد در تاریخ ۲۴ ژانویه (۴ بهمن ۱۴۰۰) موفق به استخراج بلاک شماره ۷۲۰،۱۷۵ شد.

منبع

ماجرای لغو تحریم‌های اینترنتی ایران توسط خزانه‌داری آمریکا چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 9 =

دکمه بازگشت به بالا