اخبار

بدهی ۴۰۰ میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به مسافران

، حرمت‌الله رفیعی، رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری در نشست هم‌اندیشی تشکل‌های حوزه حمل‌ونقل با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری جایگاه نظارتی خود را از دست داده است و شرکت‌های هواپیمایی هر تصمیمی می‌خواهند می‌گیرند، گفت: در قضیه هواپیمای یاسوج، سازمان هواپیمایی هیچ نظارتی نداشته و با بی‌دقتی در نظارت زمینه‌ساز سقوط هواپیمای آسمان شده است.

او با بیان اینکه ۴۰۰ میلیارد تومان پول مردم را ایرلاین‌ها گرفته‌اند و نمی‌دهند، افزود: از رئیس قوه قضائیه و وزیر راه و شهرسازی چندین بار خواسته ایم ورود کنند، ولی متاسفانه در این زمینه به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم.

رفیعی بیان کرد: پولی که برای خرید بلیت هواپیما در اختیار ایرلاین‌های ایرانی و خارجی است، بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان است. ایرلاین‌های خارجی دست در جیب ما می‌کنند و با چند برابر قیمت، بلیت‌ها را می‌فروشند و می‌گویند بعد از ۶۰ روز پول شما را برمی‌گردانیم.

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری توضیح داد: برای اینکه به حیثیت برخی از افراد لطمه نخورد گفتم ۴۰۰ میلیارد تومان در غیر این صورت مبلغ بدهی بیشتر از این مبالغ است.

او گفت: ایرلاین دیگر بخشنامه می‌دهد یک سال دیگر پولتان را می‌دهم یک ایرلاین دیگر می‌گوید به جای پول ادکلن می‌دهم در این زمینه جایگاه نظارتی سازمان هواپیمایی به حداقل ممکن رسیده است.

رئیس انجمن دفاتر خدمات گردشگری تاکید کرد: بر اساس روابط ناسالمی که ایجاد شده، نمی‌توانیم بلیت هر قطعه از مسیر خارجی را جداگانه خرید و در این زمینه مشکلات بسیار زیادی وجود دارد.

او بیان اینکه از نوروز ۹۸ آسیب دیدیم فکر می‌کردیم در نوروز ۹۹ جبران می‌شود که به مشکل کرونا برخورد کردیم افزود: بیش از ۲۵ تا ۳۰ هزار نفر از کارکنان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به خاطر کرونا بیکار شده و ظرف دو ماه شغلشان را از دست داده اند.

رفیعی تاکید کرد : امیدواریم هرچه سریع‌تر با رسیدگی دستگاه‌های مسئول از جمله مجلس این مشکل برطرف شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

بیماران کرونا با چه هزینه‌ای از بیمارستان ترخیص شدند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + سه =

دکمه بازگشت به بالا