اخبار ارز دیجیتال

بحران FTX می‌تواند زمستان کریپتو را تا پایان سال 2023 ادامه دهد

بحران FTX می‌تواند زمستان کریپتو را تا پایان سال 2023 ادامه دهد

در گزارش جدیدی توضیح داده شده که بحران FTX اعتماد سرمایه‌گذاران را با تردید مواجه کرده و بحران نقدینگی برای بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است که تمام این موارد می‌تواند زمستان کریپتو را تا پایان سال 2023 ادامه دهد.

یک گزارش تحقیقاتی از Coinbase که به تجزیه و تحلیل پیامدهای اکوسیستم کر‌یپتو پس از فروپاشی صرافی FTX می‌پردازد، توضیح می‌دهد که سقوط سومین صرافی بزرگ کر‌یپتو در جهان یک بحران نقدینگی ایجاد کرده است که می‌تواند به طولانی شدن زمستان کریپتو کمک کند.

دلایل ادامه پیدا کردن زمستان کریپتو

بسیاری از سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط سرمایه‌گذاران نهادی در FTX پس از اعلام ورشکستگی آن در اوایل هفته جاری، در حال حاضر بلاتکلیف مانده است. سقوط FTX همچنین سرمایه‌گذاران و خریداران بزرگ را از اکوسیستم کریپتو منصرف کرده است. Coinbase اشاره می‌کند که تسلط استیبل کوین به بالاترین حد خود یعنی 18 درصد رسیده که نشان می‌دهد بحران نقدینگی ممکن است حداقل تا پایان سال ادامه پیدا کند.

افزایش تسلط استیبل کوین، نشان می‌دهد که فعالان بازار دارایی‌های کریپتو خود را خارج کرده و به سراغ استیبل کوین‌های وابسته به دلار ایالات متحده می‌روند.

در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده که حتی اگر اکنون امکان پراکنش کر‌یپتو محدود شده است، زیرا صرافی اعلام ورشکستگی کرده است، بازار کریپتو ممکن است با «اثرات مرتبه دومی» از سوی شرکا روبرو شوند که به FTX یا Alameda وام داده باشند یا با آن‌ها تعامل داشته باشند. در بخشی از این گزارش آمده است:

«اتفاقات ناگوار پیرامون FTX بدون شک به اعتماد سرمایه‌گذاران در طبقه دارایی دیجیتال آسیب رسانده است. انجام اصلاحات زمان می‌برد و به احتمال زیاد این امر می‌تواند زمستان کریپتو را چندین ماه دیگر و شاید تا پایان سال 2023 افزایش دهد.»

سقوط FTX به شدت بازار کریپتو را تحت تاثیر خود قرار داده و در همین رابطه، گفته شده بود که پلتفرم BlockFi نیز در مرز ورشکستگی قرار گرفته است.

منبع

شبکه کاردانو در صدر تراکنش‌های روزانه! - ارز دیجیتال نیوز
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 9 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا