اخبار ارز دیجیتال

بایننس یو اس، صاحب جدید دارایی های وویجر ورشکسته شد – “”

بایننس یو اس، صاحب جدید دارایی های وویجر ورشکسته شد – بورس سیگنال “”

بایننس یو اس، صاحب جدید دارایی های وویجر ورشکسته شد

کارگزاری ورشکسته وویجر در دادگاه ایالات متحده مجوز فروش دارایی های خود را به Binance.US دریافت کرد.

این صرافی دارایی ها را به قیمت ۱.۳ میلیارد دلار خریداری می کند. اگرچه احتمال عدم تحقق این معامله وجود دارد، زیرا کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به آن اعتراض دارد.

بازیابی وجود مشتریان وویجر با فروش دارایی ها

قاضی دادگاه ورشکستگی ایالات متحده، این تاکتیک را که بخشی از طرح بازسازی مالی وویجر است، تأیید کرد. قاضی اعتراض SEC را رد کرد، زیرا او آن را مبهم تشخیص داد. وکیل (SEC) گفت عرضه توکن این کارگزاری در بورس و اوراق بهادار ثبت نشده و به همین دلایل با فروش دارایی ها مخالفت کرد. این کارگزاری  ۲۰ میلیون دلار از Binance.US برای بازیابی دارایی های مشتریانش دریافت خواهد کرد.

هنوز موانعی وجود دارد که باید قبل از نهایی شدن این معامله از آنها عبور کرد. کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) در حال بررسی خطرات بالقوه امنیت ملی مرتبط با سرمایه گذاری در وویجر است. Binance.US معتقد است که کاملاً مستقل از شرکت مادر خود بایننس عمل می کند.

در صورت بسته شدن قرارداد، مشتریان Voyager  می توانند برداشت را آغاز کنند. این شرکت به صراحت اعلام کرد که مشتریان اجازه دارند تا ۷۳٪ از ارزش دارایی خود را بازیابی کنند.

قاضی درخواست جریمه وویجر توسط SEC را رد کرد

این حکم دادگاه در حالی تایید می شود که تحولات بی‌ شماری به تازگی رخ داده است. قاضی وایلز همچنین تلاش های SEC برای جریمه مدیران Voyager  در صورتی که تصمیم به صدور توکن های ورشکستگی برای بازپرداخت مشتریان بگیرد را رد کرد.

استدلال کمیسیون بورس و اوراق بهادار این بود که توکن ورشکستگی ثبت نشده است. این به این کارگزاری که در حال مبارزه با یک پرونده بسیار سخت است، مهلت بیشتری می دهد.

دستاوردهای پرونده ورشکستگی

تحولات متعدد دیگری با توجه به پرونده ورشکستگی وویجر خبرساز شد. این وام دهنده از ابتدای فوریه نزدیک به ۱۲۱ میلیون دلار دارایی های ارز دیجیتال خود را به صرافی های مختلف ارسال کرد. همچنین ۱۵۰ میلیون دلار USDC دریافت کرد که احتمالاً از فروش ارزهای دیجیتال است.

در همین حال، سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، در برابر درخواست برای شهادت در پرونده وویجر مقاومت کرد. طبق اخبار بورس سیگنال “”، FTX و Alameda Research در حال تلاش برای بازپرداخت ۴۴۶ میلیون دلار وام از وویجر هستند.

منبع

مراقب تهدیدات فیزیکی برای سرقت ارزهای دیجیتال باشید!
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا