اخبار ارز دیجیتال

بایننس توسط بانک مرکزی هلند 3.35 میلیون دلار جریمه شد | بورس سیگنال

بایننس توسط بانک مرکزی هلند 3.35 میلیون دلار جریمه شد | بورس سیگنال

بانک مرکزی هلند (DNB) اعلام کرد که بایننس (Binance)، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان را به دلیل ارائه خدمات بدون ثبت در این کشور، 3.35 میلیون دلار جریمه کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی هلند این جریمه را در آوریل 2022 پس از اعلام هشدارهای عمومی خود به بایننس در آگوست سال 2021 اعلام کرد. این بانک در بیانیه خود همچنین اعلام کرد که بایننس در ماه ژوئن اعلام کرده بود درخواست تجدیدنظر خواهد کرد.

اتهامات بایننس در هلند

بایننس

طبق ادعای DNB، بایننس قوانین پولشویی هلند را نقض کرده و در مقابل شرکت‌هایی که با تاییدیه آن در هلند مشغول به کار هستند، از قدرت خود در بازار استفاده کرده است. سخنگوی بایننس در ایمیل خود اعلام کرد که این جریمه، نشان‌دهنده همکاری مداوم آن‌ها با DNB است و همچنین این شرکت شعبه محلی خود با نام Binance Nederland BV را راه‌اندازی کرده است.

در مقابل، DNB نیز اعلام کرد که هنوز ثبت بایننس را تایید نکرده، اما جریمه‌ای که ابتدا در نظر گرفته بود را تا 5 درصد کاهش داده است، زیرا فعالیت‌های این شرکت نسبتا شفاف بوده‌اند. علاوه بر این، بانک مرکزی هلند از ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های مجازی (VASP) می‌خواهد تا ثبت‌نام کاربران هلندی جدید را با توجه به «قانون پیشگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم» انجام دهد.

بایننس اخیرا در فرانسه مجوز ثبت قانونی خود و همچنین در ماه آوریل مجوز موقت خود برای فعالیت به عنوان یک دلال-فروشنده در ابوظبی را دریافت کرده بود.

بانک مرکزی هلند همچنین ارزهای دیجیتال را به عنوان پول قانونی به رسمیت نمی‌شناسد و در سال‌های گذشته درباره خطرات مرتبط با آن هشدارهایی صادر کرده است. طبق مقررات جدیدی که از ماه مه 2020 و به منظور مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم تنظیم شده، ارائه‌دهندگان خدمات ارزهای دیجیتال ملزم به ثبت‌نام در بانک مرکزی هلند شده‌اند.

منبع

اینتل از دستگاه استخراج بیت کوین با مصرف بهینه انرژی رونمایی می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا