اخبار ارز دیجیتال

بانک ورشکسته کردیت سوئیس توسط گروه UBS خریداری شد

بانک ورشکسته کردیت سوئیس توسط گروه UBS خریداری شد

بانک یو‌بی‌اس گروپ (UBS Group) روز گذشته اعلام کرد با پیشنهاد خرید رقیب خود، بانک کردیت سوئیس (Credit Suisse) با مبلغ ۳.۲۵ میلیارد دلار به عنوان بخشی از «دستورالعمل اضطراری» جهت جلوگیری از بی‌ثبات بازارهای مالی موافقت کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، رسانه فایننشال تایمز پیش از این با استناد به فردی آگاه مدعی شده بود بانک یو‌بی‌اس بر سر خرید کردیت سوئیس به توافقی ۲ میلیارد دلاری رسیده است. اما ظاهرا دو طرف بر سر این مبلغ به توافق نرسیدند. یو‌بی‌اس در آخرین بیانیه خود اعلام کرد مبلغ نهایی توافق، تقریبا ۳ میلیارد فرانک سوئیس معادل با ۳.۲۵ میلیارد دلار است که همچنان نسبت به ارزش ۷.۵ میلیارد فرانکی بانک کردیت سوییس (معادل ۸ میلیارد دلار) بسیار پایین‌تر است.

کولم کلهر (Colm Kelleher)، مدیر بانک UBS در این رابطه گفت:

این خرید برای سهامداران ما جذاب است، اما، اجازه دهید واضح بگوییم، تا آنجایی که این مسئله به بانک کردیت سوئیس مربوط می‌شود، این یک برنامه نجات اضطراری است. ما معامله‌ای را طراحی کردیم که ارزش باقی‌مانده بانک کردیت سوئیس را حفظ و در عین حال، ریسک ضرر ما را محدود می‌کند.

برای انجام این معامله، مقامات دولت سوئیس با تغییر قوانین کشور موافقت کردند تا این توافق بدون رای‌گیری از سهام‌داران Credit Suisse، پیش از بازگشایی بازار انجام شود. علاوه بر این، به عنوان بخشی از این معامله، بانک ملی سوئیس متعهد شده تا بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار نقدینگی برای یو‌بی‌اس فراهم کند.

بانک یو‌بی‌اس در بیانیه خود اعلام کرد برای انجام این معامله، به طور مشترک گفتگوهایی با وزارت دارایی فدرال سوئیس، سازمان نظارت بر بازار مالی (FINMA) و بانک ملی این کشور داشته است و حمایت کامل آنها را جلب کرده است.

مقامات دولت سوئیس پیش از این گزینه‌های مختلفی از جمله ملی کردن جزئی یا کامل بانک کردین به عنوان یک گزینه اضطراری را در صورت عدم توافق با یو‌بی‌اس درنظر گرفته بودند.

طرح نجات بانک کردیت سوئیس باعث ضرر و زیان دارندگان اوراق قرضه این بانک می‌شود. قانون‌گذاران اروپایی نگرانند این مسئله، اعتماد سرمایه‌گذاران به بخش مالی اروپا را تضعیف کند.

بانک یو‌بی‌اس و کردیت سوئیس از ۱۵ مارچ (۲۴ اسفند) مذاکرات خود را آغاز کردند. مذاکرات این دو بانک پس از آن آغاز شد که بانک ملی عربستان به عنوان بزرگترین سهام‌دار Credit Suisse اعلام کرد به دلیل قوانین، نمی‌تواند مقدار پول بیشتری در این بانک سرمایه‌گذاری کند. به دنبال این اتفاق، نگرانی‌ها در رابطه با بانک کردیت سوئیس و تامین مالی احتمالی سهام‌داران آن افزایش یافت.

کردیت سوییس
منیع: توییتر

بانک Credit Suisse در سال ۱۸۵۶ برای تامین مالی پروژه توسعه خطوط راه‌آهن سوئیس تاسیس شد و دومین بانک بزرگ این کشور محسوب می‌شد.

جذب بانک سیگنچر توسط فلگ استار

تنها یک هفته پس از فروپاشی، سپرده‌ها و وام‌های بانک سیگنچر به بانک فلگ‎‌استار (Flagstar)، یکی از شرکت‌های تابعه New York Community Bancorp فروخته می‌شود اما سپرده‌های مرتبط با فضای رمزارز بخشی از این معامله نخواهد بود.

شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) این توافق را در ۱۹ مارچ اعلام کرد که بر اساس آن ۳۸.۴ میلیارد دلار سپرده‌های غیرمرتبط با ارزهای دیجیتال و ۱۲.۹ میلیارد دلار وام توسط بانک مستقر در میشیگان جذب می‌شود و از ۲۰ مارچ، ۴۰ شعبه بانک سیگنچر تحت عنوان بانک فلگ‌استار فعالیت خود را از سر می‌گیرند و پس از آن تمام سپرده‌های پذیرفته‌شده توسط بانک فلگ‌استار تا سقف ۲۵۰٬۰۰۰ دلار بیمه خواهند بود.

منبع

عضو مجلس خبرگان: خریدوفروش زمین مجازی در متاورس جایز نیست - ارزدیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =

دکمه بازگشت به بالا