اخبار ارز دیجیتال

بانک سیلیکون ولی توسط بانک First Citizens خریداری شد

بانک سیلیکون ولی توسط بانک First Citizens خریداری شد

شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) در بیانیه‌ای اعلام کرد بانک فرست سیتیزنز (First Citizens) تمامی سپرده‌ها و وام‌های بانک سیلیکون ولی را خریداری کرده است.

به گزارش کوین تلگراف و بر اساس قرارداد خرید منتشر شده در تاریخ ۲۶ مارس (۶ فروردین)، ساعاتی دیگر ۱۷ شعبه سابق بانک سیلیکون ولی تحت عنوان شعب بانک فرست سیتیزنز افتتاح و تمامی سپرده‌گذاران سیلیکون ولی نیز به این بانک منتقل خواهند شد.

در بیانیه شرکت بیمه سپرده فدرال آمده است:

در معامله امروز بانک سیلیکون ولی با ارزش ۷۲ میلیارد دلار و با ۱۶.۵ میلیارد دلار تخفیف خریداری شد.

حدود ۹۰ میلیارد دلار اوراق بهادار و سایر دارایی‌ها برای واگذاری توسط بیمه سپرده فدرال در صندوق وصول این آژانس باقی خواهد ماند. علاوه بر این، بیمه سپرده فدرال ۵۰۰ میلیون دلار حقوق نقدی ناشی از تغییر ارزش سهام بانک فرست سیتیزنز را دریافت کرده است.

دفتر مرکزی First Citizens در کارولینای شمالی است و سی‌امین بانک بزرگ آمریکایی محسوب می‌شود و تا تاریخ ۱۰ مارس (۱۹ اسفند)، ۱۶۷ میلیارد دلار دارایی و ۱۱۹ میلیارد دلار سپرده داشته است.

همانطور که گزارش دادیم، بانک سیلیکون ولی پس از انتشار شایعات مربوط به بحران شدید نقدینگی، در تاریخ ۱۰ مارس برای ورشکستگی اقدام کرد. پس از آن، شرکت بیمه سپرده فدرال به عنوان متولی این بانک ورشکسته منصوب شد و تلاش کرد تا امتیاز آن را به سایر بانک‌ها بفروشد. فرآیند حراج بانک سیلیکون ولی شامل دو مرحله حراج سپرده‌های سنتی و سپرده‌های بخش خصوصی این بانک که به افراد با ثروت بالا خدمات ارائه می‌داد بود.

پس از حراج سیلیون ولی، گزارش‌های متعددی از برنامه‌ریزی شرکت‌های مختلف برای خرید این بانک بحران‌زده خبر دادند. پس از آن بلومبرگ در گزارشی مدعی شد بانک فرست سیتیزنز به دنبال ارائه پیشنهاد خرید خود در تاریخ ۱۸ مارس (۲۷ اسفند) است. سه روز بعد، این بانک پیشنهاد خود را ارائه کرد. با این حال سخنگوی بانک First Citizens از اظهار نظر در این رابطه خودداری کرد.

توییت روبه‌رو مقایسه‌ای از دارایی‌های این دو بانک است که نشان می‌دهد بانک فرست سیتیزنز تقریبا نصف بانک سیلیکون ولی است که آن را خریداری کرده است.

بانک ولی نشنال (Valley National Bancorp) دیگر بانکی است که برای خرید سیلیکون ولی اقدام کرده بود. در همین حال، رویترز در گزارشی مدعی شد بانک سیتیزنز فایننشال گروپ (Citizens Financial Group)، سومین بانک آمریکا آماده ارائه پیشنهادی برای خرید بازوی خصوصی سیلیکون ولی بوده است.

منبع

تلگرام از کیف پول ارز دیجیتال خود رونمایی کرد - ""
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − پنج =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا