اخبار

بالا گرفتن انتقادها از سازوکار “بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور”/ دولتی‌ها ریاست مجمع انتخابات سهام عدالت را به دست گرفتند- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم

خبرنگار اقتصادی ، محمد علی دهقان دهنوی در مکاتبه‌ای با عسگری معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت اقتصاد و امور دارایی اعلام کرد، مصوبه مورخ 1399/11/14 شورای عالی بورس در خصوص هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت به شرح ذیل تقدیم حضور می گردد:

در این جلسه، موضوع تشکیل هیئت رئیسه مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی (سهام عدالت) مطرح و مقرر گردید هیئت رئیسه مجمع شرکتهای سرمایه گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیئت مدیره این شرکت ها به جهت جلوگیری از عدم تشکیل با ریاست مدیر کل امور اقتصادی و دارایی هر استان و نظار از بین نمایندگان اتاق تعاون و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی در هر استان و دبیرخانه نماینده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری همان استان انتخاب شوند.

صاحبان سهام عدالت تا 60 درصد سهامشان وام می‌گیرند- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم

هیئت رئیسه مطابق با لایحه اصلاح قسمتی از قانون تجارت و دیگر مقررات مربوطه، مجامع عمومی را دعوت و پس از حصول اطمینان از اجرای قانون رسمیت جلسه را اعلام می کند. با توجه به مصوبه فوق الذکر مقتضی است اقدامات اجرایی لازم در این خصوص لحاظ گردد.

گفتنی است، است انتخابات هیئت مدیره سهام عدالت استانها در روز 20 اسفند ماه انجام خواهد شد.

تسنیم، احسان خاندوزی نیز انتقادهایی را نسبت به روند این انتخابات مطرح کرده بود، به گفته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، چرا ثبت نام نامزدها با اطلاع رسانی کم انجام شده است؟ شیوه نظارت بر سلامت انتخابات چیست؟ تضمین مشارکت مردم؟ برای حضور مدیران حرفه‌ای نه سیاسی چه تضمینی وجود دارد؟ در نهایت اینکه، چارچوب اختیار مدیران آتی و شفافیت عملکردشان چیست؟

بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی، 10 آذر در بورس- اخبار بازار سهام | بورس - اخبار اقتصادی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 12 =

دکمه بازگشت به بالا