اخبار ارز دیجیتال

بازگشت قیمت بیت کوین به ۲۱,۰۰۰ دلار؛ سولانا به رتبه ۱۱ بازار بازگشت

بازگشت قیمت بیت کوین به ۲۱,۰۰۰ دلار؛ سولانا به رتبه ۱۱ بازار بازگشت

همزمان با کاهش شاخص مصرف کننده آمریکا (CPI) در روز پنجشنبه و رشد بازارهای جهانی، قیمت بیت کوین برای اولین بار پس از سقوط صرافی FTX توانست به بالای ۲۱,۰۰۰ دلار برگردد. همزمان با این اتفاق آلت کوین‌ها نیز رشد خوبی داشتند. همزمان با این اتفاق ارزش کل بازار رمزارزها مجددا به مرز ۱ تریلیون دلار بازگشت.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین تلگراف، روز پنجشنبه شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) آمریکا در ماه دسامبر (آذر) اعلام شد که تقریبا برابر با انتظارات بود. نرخ تورم ماه به ماه در این آمار برابر منفی ۰.۱٪ بود و نرخ تورم سال به سال با ۰.۶٪ کاهش به ۶.۵٪ رسید. همزمان با این اتفاق بازارهای بورس جهانی نیز رشد کردند به طوری که شاخص S&P500 با حدود ۲٪ رشد به مرز ۴۰۰۰ واحد رسید.

در پی این اتفاقات قیمت بیت کوین که قبل‌تر از آن توانسته بود به بیش از ۱۷,۳۰۰ دلار برسد، توانست مقاومت سنگین ۱۸,۲۰۰ دلار را نیز پشت سر بگذارد. اما این پایان ماجرا نبود و هیجان ایجاد شده در بازار دیشب موجب شد تا BTC با حدود ۷٪ افزایش تا ۲۱,۲۵۸ دلار نیز افزایش یابد. رشد بازار موجب شد تا ارزش کل بازار رمزارزها مجددا به مرز ۱ تریلیون دلار بازگردد.

این بالاترین قیمت بیت کوین از زمان سقوط صرافی FTX است. همزمان با این اتفاق آلت کوین‌ها نیز رشد خوبی از خود نشان دادند. قیمت اتریوم با حدود ۱۰٪ افزایش اکنون در ۱۵۵۳ دلار قرار دارد و قیمت BNB با ۸٪ افزایش به ۳۱۲ دلار رسیده است. اما بیشترین رشد در میان پروژه‌های مطرح مربوط به سولانا و کامپوند بود. قیمت سولانا با ۳۹٪ افزایش به ۲۳ دلار رسیده است و این رمزارز به جایگاه ۱۱ بازار بازگشته است. قیمت کامپوند نیز با ۳۷٪ افزایش به ۵۳ دلار رسیده است.

اما افزایش قیمت بیت کوین موجب شد تا این رمزارز خط روند نزولی خود را که از سپتامبر (شهریور) پابرجا بود نیز با قدرت بشکند. برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند برای ادامه روند صعودی باید منتظر پولبک به این خط باشیم. این خط روند اکنون در حوالی قیمت ۱۹,۹۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم روزانه منبع: تریدینگ ویو

Trader SZ نام یکی از تحلیلگران مطرح است که در توییتی اعلام کرد که شاخص قدرت دلار (DXY) به محدوده حمایتی خود رسیده است و امکان افزایش آن و طبیعتا اصلاح قیمت بیت کوین وجود دارد. شاخص DXY اکنون در سطح ۱۰۲ قرار دارد. این تحلیلگر ۳ سطح ۱۸,۲۰۰ دلار، ۲۰,۰۰۰ دلار و ۲۱,۵۰۰ دلار را ۳ سطح کلیدی قیمت بیت کوین دانسته است که امکان رنج زدن بیت کوین بین آن‌ها وجود دارد که از دیدگاه صعودی می‌تواند به منزله پولبک به این سطوح باشد.

نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته منبع: توییتر
نمودار قیمت بیت کوین تایم فریم ۲ ساعته منبع: توییتر

بسیاری دیگر از تحلیلگران نیز پامپ قیمتی بیت کوین را به حساب شورت اسکوییز گذاشته‌اند و آن را نوعی تله گاوی نامیده‌اند.

به نظر شما روند کلی بیت کوین صعودی شده است یا افزایش قیمت آن نوعی تله گاوی برای معامله‌گران بوده است. نظر خود را زیر همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

کوین تلگراف

منبع

مدیر صندوق بین‌المللی پول: سرمایه‌‌گذاران نباید پشت رمزارزها را خالی کنند! - ارز دیجیتال نیوز
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا