اخبار

بازدهی هفتگی بورس باز هم منفی شد / آیا امیدی به بازگشت بورس است؟

، در پایان معاملات بازار سهام در هفته منتهی به ۱۴ اسفند ۹۹، شاحص کل بورس تهران با افتی ۲٫۳۱ درصدی نسبت به هفته گذشته به سطح یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحدی رسید تا همچنان روند نزولی خود را ادامه دهد.

این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز در این هفته روندی نزولی داشت و با افتی ۰٫۷۲ درصدی به کار خود خاتمه داد. افت شاخص‌های بورس تهران در حالی ادامه دارد که چندی پیش کف پایین محدودیت دامنه نوسان به -۲ کاهش یافته بود اما این ترفند نیز نتوانست مانع از روند کاهشی شاخص شود.

در هفته‌ای که گذشت ارزش کل معاملات بورس نیز به شدت نسبت به هفته‌های گذشته کاهش یافت به طوری که میانگین ارزش معاملات روزانه تنها ۵ هزار میلیارد تومان بود که آن هم به لطف معاملات بلوکی در برخی از نمادهای بزرگ به ثبت رسید.

بازار فرابورس نیز در این هفته روندی نزولی را به ثبت رساند و شاخص این بازار نیز ۰٫۷۷ درصد افت کرد. با این حال ارزش کل معاملات در این بازار به لطف معاملات اوراق مرابحه دولتی بالا بود و روزانه بیش از ۱۴٫۵ هزار میلیارد تومان ارزش کل معاملات این بازار بوده است.

در این هفته همچنین صندوق‌های دولتی پالایشی و دارا یکم در کنار نماد عرضه اولیه اپال از پرمعامله‌ترین نمادهای بازار سهام بودند.

مهمترین اخبار و اطلاعات بازار سهام را در صفحه بورس دنبال کنید.

احتمال ثبت‌نام مجدد مسکن ملی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هشت =

دکمه بازگشت به بالا