اخبار اقتصادی

بازدهی هفتگی بازار سهام / رشد خفیف شاخص کل در نخستین هفته خردادماه – بورس سیگنال | خبر اقتصادی امروز

بررسی معاملات بورس اولین هفته خردادماه نشان می‌دهد بازار سرمایه هرچند در این هفته نقشه‌ای عموما سبزرنگ را تشکیل داد اما روند صعودی نماگر اصلی بازار سهام کم‌فروغ بود. چرا که با وجود چهار روز مثبت متوالی نماگر‌های بورس، شاخص کل در هفته جاری تنها 1.03 رشد کرد.

به این ترتیب شاخص کل طی هفته جاری توانست از دو میلون و 321 هزار واحد به دو میلیون و 345 هزار واحد برسد.

یکتانت

اما رشد شاخص هم‌وزن در این هفته نسبت به شاخص کل بیشتر بود که نشان از بالا رفتن قیمت سهم‌های کوچک بازار دارد. بر این اساس طی معاملات این هفته بازار سهام، شاخص هم‌وزن خود را از ارتفاع 760 هزار و 973 واحد به 792 هزار و 907 واحد رساند. به این ترتیب شاخص شرکت‌های کوچک بازار سرمایه در اولین هفته خردادماه 4.19 درصد رشد کرد.

ارزش معاملات خرد

طی معاملات هفته جاری، ارزش معاملات خرد بازار سهام به طور میانگین روزانه ۱۲ هزار و 332 میلیارد تومان بود. به طوری که ارزش معاملات خرد بازار سهام در روز شنبه 12 هزار و 235 میلیارد تومان، یکشنبه 9 هزار و 690 میلیارد تومان، دوشنبه 15 هزار و 579 میلیارد تومان، سه‌شنبه 13 هزار و 80 و روز چهارشنبه 11 هزار و 78 میلیارد تومان بود.

باید خاطرنشان کرد بازار سهام برای تثبیت روند صعودی خود نیازمند افزایش ارزش معاملات است. چراکه ارزش معاملات این هفته بازار سهام مانند هفته گذشته پایین بود.

ورود و خروج پول حقیقی

بررسی شاخص‌های ورود و خروج پول حقیقی‌ها در این هفته بازار نشان می‌دهد که بازار سهام در روز شنبه، یکشنبه و چهارشنبه شاهد به ترتیب خروج 798 میلیارد تومان، 115 میلیارد تومان و 31 میلیارد تومان پول حقیقی بوده است. همچنین طی این هفته سرمایه‌گذاران در روزهای دوشنبه شاهد ورود پول حقیقی به میزان حدود 565 و سه‌شنبه 230 میلیارد تومان به بورس بودند.

در مجموع، بازار سرمایه در این هفته شاهد خروج 89 میلیارد تومان پول حقیقی بود. همین امر نشان می‌دهد، بازار سهام در حال دوگانگی قرار دارد. چرا که تا حدودی رشد این هفته بازار را نیز می‌توان به خاطر گزارش‌های سالانه خوب شرکت‌ها بورسی در سایت کدال دانست.

همان‌طور که گفته شد، باید تاکید کرد، بازار سهام برای تشکیل روند صعودی جدید نیازمند ورود پول‌های درشت و افزایش ارزش معاملات است.

#بازدهی #هفتگی #بازار #سهام #رشد #خفیف #شاخص #کل #در #نخستین #هفته #خردادماه #تجارتنیوز
منبع

افزایش دورقمی قیمت‌های مصرف کننده در انگلیس- اخبار اقتصاد جهان - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

دکمه بازگشت به بالا