اخبار ارز دیجیتال

ایردراپ آربیتروم انجام شد؛ توکن ARB را کجا معامله کنیم؟

ایردراپ آربیتروم انجام شد؛ توکن ARB را کجا معامله کنیم؟

ایردراپ آربیتروم که از مدت‌ها پیش مورد انتظار فعالان فضای کریپتو و هوادران شبکه اتریوم بود از دیروز حدود ساعت ۴:۳۰ عصر به وقت تهران برای افراد واجد شرایط قابل برداشت شد. آغاز ایردراپ که در ارتفاع بلاک ۱۶٬۸۹۰٬۴۰۰ شبکه اتریوم کلید خورد با هجوم افراد واجد شرایط برای دریافت توکن ARB مواجه شد به طوری که وبسایت آربیتروم و مرورگر این شبکه لایه ۲ برای مدتی از دسترس خارج شد.

به گزارش میهن بلاکچین، بنابر اطلاعات پلتفرم نانسن، تنها یک ساعت پس از آغاز ایردراپ ۲۳٬۰۰۰ والت مختلف ۴۲ میلیون توکن ARB را برداشت کردند. این تعداد والت تنها حدود ۳٪ از کل والت‌های واجد شرایط بود و تا ظهر امروز حدود سه چهارم از والت‌های واجد شرایط موفق به دریافت ایردراپ ARB شدند. تصویر زیر توزیع والت‌ها بر حسب حجم ایردراپ دریافتی را نشان می‌دهد.

در این ایردراپ ۱ میلیارد توکن ARB میان حدود ۶۲۵٬۰۰۰ والت مختلف توزیع شد و هیجان فضای کریپتو برای آغاز معاملات ARB به حدی بود که معامله‌ IOU توکن ARB از چند روز قبل از شروع ایردراپ آغاز شد.

همان‌طور که میهن بلاکچین پیشتر گزارش داد، روش ایمن بررسی واجد شرایط بودن و دریافت این ایردراپ مراجعه به وبسایت gov.arbitrum.foundation است و کابران آربیتروم باید مراقب باشند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

اما کاربران پس از دریافت ایردراپ ARB در کدام پلتفرم‌ها می‌توانند توکن‌های دریافتی را به فروش برسانند یا در صورت تمایل حجم سبد خود را افزایش دهند؟

توکن ARB را کجا معامله کنیم؟

همان‌طور که هیجان برای آغاز این ایردراپ زیاد بود در مورد لیست شدن این توکن در صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز هم هیجان زیادی وجود دارد. تا زمان نگارش خبر صرافی‌های بایننس، کوکوین، بای‌بیت، کراکن، هوبی و MEXC و یونی سواپ چند جفت معاملاتی مرتبط با توکن آربیتروم را لیست کرده‌اند. همچنین صرافی آمریکایی کوین‌بیس اعلام کرده است که قصد دارد توکن ARB را لیست کند.

صرافی بایننس معاملات ARB را با ۵ جفت مختلف از ساعت ۸:۳۰ شب پنجشنبه، ۳ فروردین، آغاز کرد و حجم معاملات دلاری توکن ARB در این صرافی تا زمان نگارش خبر به حدود ۳.۶ میلیارد دلار رسیده است. قیمت توکن ARB در صرافی بایننس در زمان نگارش خبر ۱.۴۹ دلار است که به معنای ارزش بازار ۱.۸ میلیارد دلاری برای شبکه آربیتروم است.

نمودار قیمت ARB
نمودار جفت معاملاتی ARB/USST در صرافی بایننس (تایم فریم ۱۵ دقیقه‌ای)؛ منبع: تریدینگ ویو

همچنین از میان صرافی‌های ایرانی، صرافی Ubitex هم معاملات تتری و تومانی ARB را به تازگی به تالار معاملات و معاملات آنی خود اضافه کرده است. در زمان نگارش خبر هر توکن ARB به قیمت ۱.۴۶ در بازار تتری و به قیمت ۷۷٬۸۷۱ تومان در بازار داخلی یوبیتکس عرضه می‌شود.

معاملات توکن ARB
معاملات توکن ARB در صرافی یوبیتکس؛ منبع: ubitex.io

آیا «فصل ایردراپ» در راه است؟

در ایردراپ آربیتروم یک کاربر معمولی این شبکه به طور میانگین ۶۲۵ توکن ARB دریافت کرد که با توجه به قیمت فعلی، معادل با حدود ۹۴۰ دلار است. ارزش بالای این ایردراپ و تعداد زیاد افراد دریافت‌کننده آن باعث شده است کسب سرمایه از طریق «Airdrop Farming» برای کاربران معمولی فضای کریپتو به یک استراتژی موجه تبدیل شود. به نحوی که سایر شبکه‌های لایه ۲ اتریوم که در مورد آن‌ها احتمال ایردراپ مشابه وجود دارد با موجی از کاربران جدید روبرو شده‌اند.

داده‌های پلتفرم نانسن نشان می‌دهد در روزهای اخیر بزرگترین مصرف‌کنندگان گس در شبکه اتریوم به ترتیب کاربران شبکه‌های زی‌ی‌سینک (zkSync)، استارک‌ور (Starkware) و لیرزیرو (LayerZero) بوده‌اند و تعداد کاربران این سه شبکه از آربیتروم پیشی گرفته است.

شبکه‌های بعدی کاندید ایردراپ
افزایش مصرف گس در شبکه‌های بعدی کاندید ایردراپ؛ منبع: توییتر نانسن

به این ترتیب به نظر می‌رسد پس از دریافت ایردراپ آربیتروم کاربران برای دریافت ایردراپ‌های بعدی بیش از همه به شبکه‌های زی‌ی‌سینک (zkSync)، استارک‌ور (Starkware)، لیرزیرو (LayerZero) امیدوار هستند.

میهن بلاکچین

منبع

ارز دیجیتال «اسکویید» کلاه برداری از آب درآمد- اخبار اقتصاد جهان - اخبار اقتصادی تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

nobitex
دکمه بازگشت به بالا