اخبار اقتصادی

ایران در نیجریه پالایشگاه می سازد- اخبار صنعت و تجارت – | “”

ایران در نیجریه پالایشگاه می سازد- اخبار صنعت و تجارت – | بورس سیگنال “”

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم الحاجی یاکوبو، سانتوراکی سلیمان سفیر نیجریه در ایران در همایش فرصت های تجاری در غرب آفریقا اظهار داشت: باید اعتراف کنیم که کشور های غرب آفریقا درگیر توسعه روابط با ایران هستند و توافق های اقتصادی خوبی با ایران داشته ایم.

وی افزود:اتحادیه برای توسعه همکاری های اقتصادی در غرب آفریقا در حال شکل گیری است که این کشور ها برای تجارت ،ارتباط و انتقال کالا به یکدیگر تسهیلاتی خواهند داشت و حتی واحد پول مشترکی نیز ایجاد می کنند.

سفیر نیجریه در ایران ادامه داد: کشور های آفریقایی محصولات کشاورزی زیادی از جمله دانه قهوه،کاکائو، روغن پالم و کاچو به عنوان ماده اولیه لاستیک دارند که به جای خام فروشی این محصولات به دنبال فرآوری و ایجاد ارزش افزوده بر روی آنها هستیم که در این زمینه می توان از توان شرکت های ایرانی کمک گرفت. 

وی تصریح کرد: همچنین در بخش استخراج معدنی نیز ظرفیت های زیادی در نیجریه وجود دارد که می توان همکاری های مشترکی با ایران برای استخراج آنها داشت.

سانتوراکی سلیمان گفت: نیجریه ورود سرمایه گذارن ایرانی به این کشور را تسهیل می کند و از آنها برای حضور در کشورمان دعوت به عمل می آید.

وی با بیان اینکه تفاهم های خوبی در زمینه همکاری در زمینه نفت و گاز داریم اظهار داشت: شرکت های ایرانی برای تولید گاز سی‌ان‌جی به نیجریه وارد شده اند و تفاهم نامه ای نیز برای ایجاد پالایشگاه در نیجریه داریم.

سفیر نیجریه در ایران ادامه داد: هر محصول کشاورزی را می توان در نیجریه کشت کرد، از اتاق بازرگانی ایران دعوت میشود که برای کشت فراسرزمینی در این کشور ورود کند.

وی گفت: بیمارستان های ایرانی در نیجریه فعال هستند و زمینه حضور شرکت های ایرانی در برای صادرات دارو به این کشورمان فراهم کرده اند.

 

انتهای پیام/

منبع

اقتصاد نفتی، انحصار طلبی و امضا‌های طلایی سه مشکل اساسی حوزه مجوزهای کسب و کار/خاندوزی: تاثیرات مخرب تصمیم‌گیری‌های مجلس و دولت بر بازار سرمایه کنترل شده است- اخبار اقتصاد ایران - | ""

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =

دکمه بازگشت به بالا