اخبار ارز دیجیتال

ايلان ماسك فناورى عصبى را برتر از متاورس مى داند – بورس سیگنال

ايلان ماسك فناورى عصبى را برتر از متاورس مى داند – بورس سیگنال

ايلان ماسك فناورى عصبى را برتر از متاورس مى داند

ایلان ماسک (بنیانگذار شرکت خودروسازى تسلا)، معتقد است که نورلینک ( فناورى عصبى) در درازمدت، از فناورى متاورس عملکرد بهترى دارد.

ایلان ماسک (بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Teslaو Spacex)، در توییت اخیر خود نشان داد که طرفدار اکوسیستم وب ٣ و متاورس نیست و از آنها حمایت نمى کند و این پلتفرم هارا به عنوان تاکتیک هاى مارکتینگ قبول ندارد.

ایلان ماسک در مصاحبه اخیر خود باBabylon Bee، زمانیکه از او در باره عقیده و نظرش درباره متاورس و اکوسیستم وب ٣ پرسیده شد،  پاسخ داد:

من آینده قدرتمند و موفقیت آمیزى در این اکوسیستم نمیبینم.

با اینکه پیشنهاد هاى زیادى از افراد مختلف براى ورود به این اکوسیستم دریافت کرده ام، اما قصد ورود به این پلتفرم هارا ندارم.

ایلان ماسک همچنین اخیرا در توییتر خود گفته است:

متاورس در حال حاضر وضعیت قابل‌قبولی ندارد و نسل سوم وب هم چیزی شبیه به بازاریابی است.

او در ادامه اظهاراتش، حمایت خود را از واقعیت هاى مجازى (VR) و شرکت Neuralink، که در حوزه فناورى هاى عصبى فعالیت مى کند، نشان داد.

او که خود بنیان ‌گذار نیورالینک (Neuralink)، شرکت فعال در حوزه فناوری‌ های عصبی است، گفته فناوری عصبی می‌ تواند افراد را به‌ طور کامل در یک فضای مبتنی بر واقعیت مجازی قرار دهد. او همچنین معتقد است که اکوسیستم متاورس و وب ٣ فاصله ى بسیارى تا رسیدن به نقطه کاربردى و موفقیت آمیز براى کاربران حوزه ارز دیجیتال، دارند.

ایلان ماسک، استارتاپ نوروتکنولوژی محرمانه نورولینک را در اولین اعلام عمومی اش رو نمایی کرد که نشان از کاشتن رشته های قابل انعطاف در مغز و اتصال آن به صورت مستقیم به کامپبوتر دارد. این فناوری با هدف کمک معلولان در کنترل کامپیوتر از طریق ابزارهای قابل برنامه ریزی در مغزهایشان است و می تواند یک روز به صورت گسترده ، روش فکر کردن و برقراری ارتباط انسان ها را بهبود بخشد.


منبع

سقوط مجدد ارزهای دیجیتال / بیت‌کوین زیر ۳۶ هزار دلار - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا