اخبار ارز دیجیتال

انگشت اتهام SEC به سمت یک صرافی معروف دیگر – “”

انگشت اتهام SEC به سمت یک صرافی معروف دیگر – بورس سیگنال “”

انگشت اتهام SEC به سمت یک صرافی معروف دیگر

روز چهارشنبه، SEC اتهاماتی را علیه شرکت ارز دیجیتال Beaxy به اتهام فعالیت به عنوان یک صرافی و کارگزار ارز دیجیتال ثبت نشده مطرح کرد.

طبق اخبار صرافی ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اتهاماتی را علیه پلتفرم ارزهای دیجیتال Beaxy و مدیران آن مطرح کرد. در این اتهام ادعا می شود که کارکنان این پلتفرم نتوانستند به عنوان یک Exchange یا کارگزار اقدامات ثبتی انجام دهند. این آخرین اقدامی است که ناظر مالی در سرکوب مداوم شرکت های فعال ارز دیجیتال در ایالات متحده انجام داده است.

SEC صرافی Beaxy  را متهم کرد

Beaxy  مستقر در شیکاگو نیز توسط SEC متهم شد که به طور متقلبانه ۸ میلیون دلار از طریق فروش ثبت نشده با توکن BXY خود جمع آوری کرده است. SEC همچنین آرتاک همازاسپیان، بنیانگذار آن را به دلیل سوء استفاده از وجوهی به ارزش ۹۰۰۰۰۰ دلار در استفاده شخصی، مثل قمار، متهم کرد.

به علاوه دو مدیر اجرایی دیگر، نیکلاس مورفی و راندولف بی ابوت نیز به دلیل نظارت بر شرکتی به نام Windy که مسئول نگهداری از Beaxy بود، در این دعوی دخیل بودند. طبق ادعاهای SEC، Windy قوانین اوراق بهادار را با انجام معاملات از طریق بیکسی بدون ثبت نام به عنوان صرافی یا کارگزار نقض کرده است.

بیکسی فعالیت هایش را متوقف کرد

پس از طرح این شکایت، این پلتفرم تصمیم خود را مبنی بر توقف فوری عملیاتش از طریق پستی در وب‌ سایت خود اعلام کرد. دلیل این اقدام ناگهانی را «محیط نظارتی نامشخص پیرامون کسب ‌و کار ما» ذکر کرد. در نتیجه این موضوع، کاربرد توکن بومی پلتفرم، BXY، از بین رفت و افرادی که در آن سرمایه گذاری کردند را در مضیقه گذاشت.

گری جنسلر، رئیس SEC، در مورد ادامه سرکوب چندین شرکت ارز دیجیتال از جمله بیکسی صحبت کرد و گفت:

این مورد تذکر دیگری برای صرافی های ارزهای دیجیتال است که مدل‌ های کسب ‌و کار آن‌ ها باید از قانون پیروی کرده و با آن سازگار شوند، نه برعکس.

طبق بیانیه رسمی بیکسی، مشتریان صرافی می ‌توانند ظرف ۲۴ ساعت پس از بسته شدن همه سفارش‌ های باز و تأیید موجودی، وجوه خود را برداشت کنند. طبق اخبار بورس سیگنال “”، افراد متهم اتهاماتشان از سوی آژانس علیه خود را هنوز اعتراف یا رد نکرده اند.

منبع

بانک مرکزی کانادا: اکثر سرمایه‌گذاران بیت کوین سواد اقتصادی کمی دارند | بورس سیگنال
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا