اخبار

انتظار عجیب مجلس از وزیر صمت / کنترل قیمت مصالح ساختمانی در بورس!

روز گذشته وزیر صمت با حضور در جلسه کمیسیون عمران به سوال نمایندگان در خصوص افزایش مصالح ساختمانی پاسخ داد.

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران در خصوص جزئیات این جلسه و پاسخ وزیر صمت به مشکلات حوزه مصالح ساختمانی به گفت: در بحث مصالح ساختمانی از جمله سیمان، میلگرد و تیرآهن اولویت ما باید اول تامین نیاز داخل باشد و بعد باید به فکر صادرات باشیم، اما وزیر صمت در جلسه امروز کمیسیون گفت که من اختیارات لازم برای ورود به موضوع کنترل قیمت را ندارم تا اجازه ندهم که صادرات انجام نشود و تامین نیاز داخل در اولویت باشد.

پیش‌بینی دلار ۱۱ هزار تومانی تا پایان امسال

به کفته او، قرار شده که وزیر صمت در قالب نامه‌ای به کمیسیون عمران موضوع کسب اختیار برای کنترل صادرات مصالح ساختمان را مطرح کند تا این موضوع توسط مجلس حل شود.

رضایی با انتقاد از افزایش مصالح ساختمانی در بورس، عنوان کرد: قیمت مصالح ساختمانی مثل فولاد که وارد بورس شده‌اند، به دلیل رقابت کاذب و قیمت‌های حبابی که در بازار سرمایه وحود دارد، به صورت غیرواقعی بالا می‌رود. بر همین اساس قرار شد که وزیر صمت روی بازار مصالح ساختمانی در بورس نظارت کند تا مصرف کننده واقعی در این بازار رقابت کند. همچنین باید همه‌ فولاد تولید شده وارد بورس شود.

او در پایان تاکید کرد که در بحث قیر نیز، مواد اولیه و نفت گران نشده اما چرا فراورده‌های نفتی از جمله قیر افزایش قیمت داشته که در این خصوص نیز باید نظارت لازم وجود داشته باشد.

آینه و شمعدان نقره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 20 =

دکمه بازگشت به بالا