اخبار

امروز طلا با چه قیمتی معامله شد؟ / فردا طلا گران می‌شود؟

، طلای جهانی از صعود عقب ماند. امروز قیمت انس جهانی با ۱۵ دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت یک هزار و ۸۴۶ دلار رسید اما با نوسان افزایشی قیمت دلار قیمت طلا هم در بازارهای داخلی ایران اندکی گران شد.

به گفته دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا، چنانچه بازار ارز به آرامش برسد احتمال دارد فردا قیمت طلا و سکه تحت تاثیر کاهش انس جهانی طلا، ارزان شود.

او معتقد است امروز به دلیل نوسان بازار ارز، قیمت طلا در بازارهای داخلی چندان ارزان نشده و تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا وجود دارد.

سکه ارزان شد یا گران؟

روز گذشته نادر بذرافشان،دبیر هیات مدیره اتحادیه طلای تهران گفته بود: «با صحبت‌های اخیر رئیس بانک مرکزی مبنی بر تداوم کاهش قیمت دلار، احتمالا طلا فردا هم ارزان می‌شود.»

بذرافشان از کاهش ۱۴ درصدی تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی خبر داد و به گفت: براساس گزارش شورای جهانی طلا در سال ۲۰۲۰ به دلیل رکود اقتصادی در سطح جهان و همه گیر شدن ویروس کرونا تقاضا برای خرید طلا در بازارهای جهانی ۱۴ درصد کاهش یافت.

با افزایش قیمت دلار قیمت سکه چه تغییری کرد؟ بذرافشان در پاسخ به این سوال توضیح داد: طلای ۱۸ عیار با ۶ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز به قیمت یک میلیون و ۹۷ هزار تومان رسید. سکه طرح جدید اما ۱۰۰ هزار تومان افزایش یافت و با قیمت ۱۱ میلیون و ۳۰ هزار تومان معامله شد.

نیم سکه با ۱۰ هزار تومان کاهش به قیمت ۶ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان رسید. ربع سکه هم با کاهش ۲۰ هزار تومانی با قیمت ۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان فروخته شد. سکه گرمی هم ثابت باقی ماند و با قیمت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله شد.

امکان معامله سهام عدالت برای همگان فراهم می‌شود- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم
nobitex

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

nobitex
دکمه بازگشت به بالا